Bēgļi pēc Mucenieku pamešanas saskaras ar grūtībām atrast sev mājvietu

Komentāri

Latvijā patvērumu guvušajiem bēgļiem ir grūti atrast mājvietu, kad viņi atstāj Mucenieku centru. To par galveno problēmu šobrīd sauc organizācijas, kas sniedz atbalstu patvēruma meklētājiem un organizē arī ziedojumu vākšanu.

Labdarības organizācijas Svētā Jāņa palīdzība noliktavas vadītāja rāda drēbes, par kurām visbiežāk interesējas patvēruma meklētāji. Vienreiz nedēļā viņi atbrauc no patvēruma meklētāju izmitināšanas centra ”Mucenieki”, lai izvēlētos drēbes un rotaļlietas bērniem. Patvēruma meklētāji saņem drēbes kopā ar citiem trūcīgajiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tā kā šī labdarības organizācija dala drēbes dažādām iedzīvotāju grupām, ziedotāji parasti nepiesaka, kam tieši viņi vēlas ziedot, taču ir tādi, kuri strikti norādot, lai viņu ziedotās drēbes patvēruma meklētājiem nenodot.

Biedrības Gribu palīdzēt bēgļiem pārstāvis Egils Grasmanis palīdz meklēt bēgļa statusa ieguvušajiem mājokli. Kad šis statuss ir saņemts, cilvēkiem jāpamet patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs Mucenieki un jāmeklē dzīvoklis. Taču bieži vien mājokļu īpašnieki atsaka izīrēt dzīvokli tiklīdz uzzina, ka tajā dzīvos bēgļu ģimene.

Ģimenei no Irākas, kurā ir 4 cilvēki līdz nākamajai otrdienai- 10.maijam jāatrod dzīves vieta un jāizvācas no patvēruma meklētāju centra Muceniekos, stāsta Egils Grasmanis, taču pagaidām tas neesot izdevies.

Pēdējo divu mēnešu laikā biedrībai bēgļa izdevies atrast tikai trīs īres dzīvokļus, bet ir nepieciešami daudz vairāk. Vēl rudenī vietnē Facebook.com izveidota grupa Gribu palīdzēt bēgļiem, kur dalībnieku skaits no 300 šobrīd pieaudzis līdz nepilniem 3 tūkstošiem.  Tikmēr to cilvēku skaits, kuri ziedo dažādām patvēruma meklētāju vajadzībām šobrīd palicis nemainīgs.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl