Bēgļi nesaņems priekšrocības, gaidot rindā uz pašvaldību mājokļiem

Komentāri

Dienu pēc valdības apstiprinātā bēgļu atbalsta un integrācijas plāna pieņemšanas šodien to ar asiem vērtējumiem kritizēja Latvijas pilsētas, lielie un mazie novadi. Lielākās bažas valdības vadītājai pašvaldības pauda par slodzi sociālajiem dienestiem.

Daļa reģionu pašvaldību vadītāju uzskata par kļūdainu un netālredzīgu valdības lēmumu samazināt valsts pabalstu bēgļiem no 256 uz 139 eiro. Tas būs nepietiekams ēšanai un sevis uzturēšanai. Vēl lielākas problēmas sāksies, kad bēgļiem pēc 12 mēnešiem pārtrauks maksāt šos 139 eiro, būs jāpamet patvēruma meklētāju centrs Muceniekos. Tad būs vai nu jāstrādā, vai jātukšo pašvaldību sociālais budžets.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Premjerministre gan steidz mierināt, – izdevumu rēķinus pašvaldības varēs “piestādīt” valstij. Taču premjere noliedza, ka tas būtiski palielinātu bēgļu integrācijai atvēlēto izdevumu kopsummu – 15 miljonus eiro.

Valkas novada mērs bija cerējis dzirdēt, ka valsts dos līdzekļus pašvaldības remontējamo mājokļu atjaunošanai, lai tajos varētu laist iekšā bēgļus. Vīlās. Nekā tāda. Taču bēgļiem nevarēs dot privilēģijas apiet dzīvokļu gaidīšanas rindu un laist iekšā jau gatavajos pašvaldību mājokļos. Tādējādi visi pašvaldību vadītāji sāka neizpratnē jautāt: kur tad bēgļi dzīvos. Tikmēr Rūjienas domes priekšsēdis ir optimistiskāks – bēgļu nodarbinātības iespējas atšķiras no pilsētas uz pilsētu.

Latvijas Pašvaldību savienības domes sēdē izskanēja, – maz ticams, ka bēgļi dosies dzīvot uz laukiem. Bēgļi drīzāk koncentrēšoties vietās ar lielākiem sociālajiem pabalstiem – Rīgā, Pierīgā un lielajās pilsētās.

Skaties foto:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl