3 komentāri

Bēgļi nepaliek Latvijā, jo Latvijā viņu ekonomiskās izdzīvošanas iespējas ir mazākas nekā citās Eiropas valstīs, tā intervijā raidījumā “900 sekundes” atzina Latvijas Sarkanā Krusta ģenerālsekretārs Uldis Līkops. 

Bēgļu gaitās cilvēki dodas visā pasaulē, bet šajā gadījumā – runa ir par liela apjoma cilvēku plūsmu. Latvija iesaistījās bēgļu uzņemšanas procesā, jo tas ir kopīgs Eiropas process, turklāt Sarkanais Krusts iesaistījās tajā jau tad, kad neviens cits ar to negribēja nodarboties, – intervijā atzīst Latvijas Sarkanā Krusta ģenerālsekretārs Uldis Līkops.

Viņš akcentē, ka ir daudz un dažādu aspekti, kāpēc bēgļi ir pārvietojušies.

Vairāk nekā 70% no visiem bēgļiem ir ekonomiskie bēgļi – tā vismaz liecina Sarkanā Krusta Vācijā apkopotie dati. Taču Līkops akcentē, – ja pat ir tikai viens cilvēks, kurš bēg, jo viņam ir dzīvības draudi, šim cilvēkam ir jāpalīdz.

Šobrīd Latvijas valdība un Saeima turpina diskusijas par to, kā Latvijā nodrošināt bēgļu izdzīvošanas iespējas. Brīdī, kad ir piešķirts bēgļa statuss, cilvēkiem Latvijā būtu jāuzsāk pastāvīga dzīve – pēc Latvijas modeļa. Ļoti daudzās Eiropas valstīs – Vācija, Somijā, arī Igaunijā – adaptācijas periods ir garāks, kura laikā valsts palīdz arī finansiāli.

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP komentāri

 • SO.
  +3 +3 0

  SO.

  Pirms salīdzina Latvijas pabalstus bēgļiem ar citu valstu pabalstiem, der salīdzināt arī Latvijas iedzīvotāju ienākumus ar citu valstu iedzīvotāju ienākumiem.
 • Urciks
  0 0 0

  Urciks

  Hmm...Tā dīvaini sanāk. Bēgļi šeit nepaliek, jo viņu ekonomiskās iespējas šeit ir sliktākas. Ar šo Līkopa kungs publiski un kā eksperts apliecina , ka Eiropā ir nonākuši ekonomiskie bēgļi, nevis bēgļi no kara. Tā kā ekonomiskā situācija Latvijā ir tik slikta, ka bēgļi no šejienes mūk, tad arī Latvija ir jāuskata par vietējo ekonomisko bēgļu nometni. Tas savukārt noved pie secinājuma, ka ekonomiskie bēgļi ir nonākuši citu ekonomisko bēgļu nometnē. Loģiski ka šeit neviens nevienam neko nevar palīdzēt. Mums pašiem nepieciešama palīdzība.
 • L.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl