VIDEO: Muceniekos izmitinātie bēgļi turpmāk saņems trīs eiro dienā

Pievienot komentāru
VIDEO: Muceniekos izmitinātie bēgļi turpmāk saņems trīs eiro dienā
F64

Valdība ir atbalstījusi plašas diskusijas raisījušos grozījumus noteikumos, kas paredz patvēruma meklētājiem par 85 centiem palielināt dienasnaudu.

Muceniekos izmitinātajiem patvēruma meklētājiem, kuri vēl tikai gaida lēmumu, vai viņi tiks atzīti par bēgļiem, līdz šim bija jāiztiek ar 2,15 eiro dienā. Dienasnauda, kuras apmērs nav mainīts kopš 2002. gada, paredzēta, lai iegādātos pārtiku un pirmās nepieciešamības preces. Kā skaidro Iekšlietu ministrijā, patvēruma meklētājiem likums liedz strādāt un valsts viņus nodrošina tikai ar pajumti un šo uzturnaudu.

Palielināt dienasnaudu par 85 centiem, tātad līdz trīs eiro dienā, Iekšlietu ministrija nolēma, ņemot vērā ANO Bēgļu aģentūras un arī Latvijas institūciju kritiku, ka ar 2,15 eiro dienā ir nepietiekami iztikšanai. Aprēķinot palielināto dienasnaudu, tika analizēts, cik maksā preces lielveikalos un Mucenieku vietējā veikalā.

Palielināt atbalstu patvēruma meklētājiem valdība bija iecerējusi jau pirms nedēļas, taču lēmuma pieņemšana tika atlikta Nacionālās apvienības dēļ. Tagad tā iebildumus vairs neceļ, jo ministri šodien uzzinājuši, ka dienasnaudas palielināšanai nav nepieciešams papildu finansējums no valsts budžeta. Vienlaikus Nacionālā apvienība iestājas par atbalsta palielināšanu tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri dzīvo vēl lielākā trūkumā kā imigranti.

Tiek lēsts, ka palielinātās dienasnaudas finansēšanai šogad vajadzēs par 14 000 eiro vairāk. Bet papildu nauda izdevumu segšanai no valsts maka nebūs nepieciešama tāpēc, ka Latvijā uzturas mazāk patvēruma meklētāju, kā sākotnēji bija plānots. Līdz ar to Iekšlietu ministrijas budžetā ir ietaupījums.

Video