2 komentāri

Bēgļu bērnu skaits Latvijā kļūst arvien lielāks. Pēdējo divu nedēļu laikā ar tā saukto ģimeņu atkalapvienošanās regulu Latvijā ieradušies seši bēgļu bērni. Tas ir process, kad vecākiem-bēgļiem ir dotas starptautiskas tiesības uz Latviju uzaicināt pievienoties dzīvot savu vīru vai sievu un bērnus. Šodien lidostā Rīga savus trīs bērnus sagaidīja afgāņu mamma.

Šis būs jau otrā bēgļu ģimene, kurai Latvijas Sarkanais Krusts ir palīdzējis atkal apvienoties. Afgāņu mamma gaida ieraugām pēc pusotra gada savus trīs bērnus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gaidot reisu, kas atvedis viņas 12-13 un 14 gadīgos bērnus – divas meitas un dēlu, afgāniete Kači lidostā teicās esam ļoti laimīga, taču lūdza nerādīt viņu sejas.

Bēgle no Afganistānas Kači:

Man, esot Latvijā, pārējie bērni dzīvoja pie radiem Afganistānā. Toreiz, kad pārdevu savu māju Afganistānā, nepietika naudas nokļūšanai Eiropā kā vienotai ģimenei. Devos ceļā kopā ar visjaunāko meitu, kura ir invalīde, jo bija cerība, ka pārējie bērni pievienosies vēlāk.

Visu šo laiku biju ļoti uztraukusies par saviem bērniem, tāpēc, ka katru dienu nācās dzirdēt par kādiem sprādzieniem un uzbrukumiem Afganistānā, bet es esmu šeit  Rīgā. Katru dienu biju stresā un uztraukusies, bet tagad esmu neizsakāmi laimīga, ka viņi ir Latvijā.

Atbalstīt Kači līdzi ieradās draudzenes, citas afgānietes bērni, kuri paši līdzīgā veidā atkal apvienojās ar mammu aizpagājušā nedēļā. Savu prieku Kači simboliskā veidā bija izpaudusi ar roku apgleznojumiem.

Šī afgāņu mamma iepriekš par Latviju neko nebija dzirdējusi un zinājusi. Galvenais bijis nokļūt Vācijā, taču viņus šeit aizturēja Latvijas robežsargi. Tagad ģimenei – bēgļa statuss.

Lai nokārtotu visas formalitātes bērnu atvešanai uz Latviju, pagāja pusgads. Tajā aktīvi iesaistīājs arī Latvijas Sarkanā Krusta bēgļu mentore Kristīne, kura tostarp palīdzēja kuplajai ģimenei arī atrast īres dzīvokli Rīgā un to iekārtot.

Latvijas Sarkanā krusta bēgļu mentore Kristīne Besedina:

Man ir ļoti liels prieks un gods, gandarījums, ka es varu piedalīties tādā pasākumā un padarīt ģimenes laimīgākas un priecīgākas, un palīdzēt viņiem būt drošā vidē un kopā.

Un šis ir tas brīdis, ko afgāņu bēgļu mamma bija gaidījusi pusotru gadu.

Drīz pēc tam, kad mamma apskauta, Sarkanā Krusta sociālie darbinieki un mentori steidz tikko ieradušos afgāņu bērnus saģērbt siltās ziemas drēbēs un apavos. Latvijas aukstajam rudenim viņi nebija gatavi.

Tagad tuvākie soļi būs došanās uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi kārtot bērniem dokumentus, pieteikt viņus skolā un pie ārsta. Bēgļu mamma ar četriem bērniem izdzīvos no bēgļu pabalsta un no radinieku Vācijā atsūtītās naudas, viņa pati šo pusotru gadu Latvijā nebija strādājusi, un arī to pagaidām vēl neplāno darīt.

Ģimeņu atkal apvienošana attiecas tikai uz vīru/sievu un nepilngadīgiem, neprecētiem bērniem, un, ja, piemēram, vīram ir vairākas sievas, atkalapvienoties var tikai ar vienu. Turklāt šis process neattiecas arī uz tālākas pakāpes radiniekiem.

Foto

Video

TOP komentāri

 • Gaismiņa
  +1 +1 0

  Gaismiņa

  Patiess prieks, ka bērni ir kopā ar savu mammu! Var tikai iedomāties, cik šis pusotrs gads visiem ir bijis grūts. Nevienai mammai un bērniem kam tādam nevajadzētu iet cauri.
 • Sanita
  0 0 0

  Sanita

  Nav visi vienadi begli.Beblu gimenes es atbalstu,bet tie kuri nak cupam un vieni viriesi,lai labak iet no kurienes nakusi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl