6 komentāri

Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Mucenieki mīt dažādu tautu piederīgie, taču šajās dienās tur visvairāk mitinās cilvēki no Austrumiem – afgāņi, sīrieši, irākieši -, kas bēguši no briesmām savās dzimtajās zemēs. Viens no tiem ir arī irākietis Džamals Haiders. Lai nokļūtu Eiropā, viņa ģimene pārdeva dzimtas mājas un atdeva veselu bagātību par viltotiem dokumentiem, taču beigu beigās viņa piederīgie izbārstīti pa dažādām valstīm.

Man patīk gatavot un to es te arī daru, saka irākietis Džamals Haiders, rādot pašceptās maizes krājumus. Nodošanās kulinārijas priekiem ir viena no nedaudzajām nodarbēm, ar ko patvēruma meklētāju izmitināšanas centra Mucenieki iemītnieki var nodarboties. Strādāt nav ļauts, tāpēc pārsvarā laiks rit lielā bezdarbībā. Šeit Džamals atrodas jau divarpus mēnešus, pirms tam bija Daugavpilī, nelegālo imigrantu izmitināšanas centrā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš nāk no Irākas, Bagdādes. 29 gadus vecais vīrietis stāsta, ka daudzi viņam zināmie valsti ir pametuši. Pašlaik tur neesot droši, jo tur kā mēris plosās teroristu grupējums Islāma valsts.

Irākā palikuši Džamala vecāki. Pirmajā reizē bēga visa ģimene – vispirms devās uz Turciju pēc viltotiem dokumentiem, bet pēc tam uz Āfriku, lai turpinātu ceļu uz Eiropu. Taču līdz Vecajam kontinentam viņi nemaz netika – bēgļus pieķēra un nosūtīja atpakaļ uz dzimteni. Lai nopirktu viltotas pases, Džamala ģimene bija spiesta pārdot dzimtas mājas. Viena pase maksā 15 000 ASV dolāru. Otrreiz dodoties bēgļu gaitās, viltoto dokumentu tirgoņi iedeva atlaidi – par pasi jāmaksā vien 10 000.

Foto:

Viņš nenoliedz, ka viltotie dokumenti nav tas veiksmīgākais risinājums, taču oficiāla statusa gaidīšana esot pārāk ilga. Džamals atklāti izstāsta sava Mucenieku istabas biedra pieredzi – kāds irākietis gadu gaidīja atbildi, līdz saņēma noraidījumu, tāpēc nolēma bēgt. Tikai pirms nedēļas Džamals saņēma zvanu no istabas biedra ar vēsti, ka draugs tagad ir Vācijā. Runājot par nākotni, Džamals saka, ka varētu dzīvot šeit. Valodu ir gatavs mācīties, bet galvenais – atrast darbu.

Atbildi par oficiāla statusu iegūšanu Džamals iegūs septembra beigās. Taču ir skaidrs – lai kāda tā būtu, Irākā atgriezties viņš nav gatavs.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Tante
  +6 +6 0

  Tante

  Redz, kā raujas uz parazītisku dzīvi! Loģiski, ka visu pārdod, kam viņiem vairs īpašumi dzimtenē, ja paši trencas uz Eiropas pabalstiem?!
 • Linda
  +5 +5 0

  Linda

  Bet logiski! Biznesa kautkas ir ari jainveste. Pabalstos puikinam ar uzviju viss atmaksasies.:)
 • Sad

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl