Bēdīga ziņa – iedzīvotāju skaits turpina sarukt

Komentāri
Bēdīga ziņa – iedzīvotāju skaits turpina sarukt
LETA

Iedzīvotāju skaits Latvijā turpina samazināties un šā gada sākumā bija 1 miljons un 969 tūkstoši. Turklāt pērn iedzīvotāju skaits samazinājies straujāk nekā 2014.gadā – galvenokārt tāpēc, ka pieaudzis emigrējušo skaits un nedaudz samazinājies imigrantu skaits.

Savukārt, dzimstība ir turpinājusi nedaudz uzlaboties, bet mirstība bijusi teju nemainīga salīdzinājumā ar 2014.gadu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pozitīvi vērtējams fakts, ka pērn Latvijā atgriezās 5,6 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju (59% no visiem iedzīvotājiem, kas pērn ieradušies Latvijā uz vismaz vienu gadu). Taču ar šādiem apjomiem diemžēl gan nepietiek, lai apturētu iedzīvotāju skaita kritumu.

Lai veicinātu straujāku aizbraukušo atgriešanos, uzlabojumi nepieciešami daudzās jomās. Protams, ir nepieciešamas vairāk un labāk apmaksātas darbavietas (nodarbināto ienākumi. koriģēti pēc pirktspējas Latvijā. ir, piemēram, divas reizes zemāki nekā Skandināvijas valstīs), kam nepieciešams straujāks ražīguma kāpums (un tas ir – izglītība, inovācijas utt).

Taču svarīga ir arī valsts institucionālā vide – piemēram, pētījums par latviešiem, kas dzimuši ASV un Kanādā, liecina, ka būtisks faktors, kādēļ šie iedzīvotāji kavējas atgriezties, ir bažas par augsto korupcijas līmeni. Sakārtotāka institucionālā vide Latviju pievilcīgāku padarītu arī jauniem, kvalificētiem ārvalstu speciālistiem, kas palīdzētu risināt kvalificēta darbaspēka trūkuma problēmas. Šādu speciālistu piesaistei nepieciešama arī detalizētas imigrācijas politikas izstrāde.

Negatīvo tendenču mīkstināšanai būtisks ir arī turpmāks pieaugums dzimstībā. Runājot par nodokļu politiku un atbalsta programmām, šķiet, pēdējā laikā ir notikuši zināmi uzlabojumi – šogad celts atvieglojums par apgādībā esošajiem bērniem; pērn uzsākta valsts atbalsta programma mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem (tiesa, šobrīd gan ir neskaidrības par tās nākotni).

Taču jāņem vērā, ka Latvijā, tāpat kā visā pasaulē, dzimstības kāpumu daļēji bremzē urbanizācija – cilvēki pārceļas uz dzīvi pilsētās un izšķiras par mazāku bērnu skaitu. Tas nozīmē, ka uzmanība jāpievērš arī pilsētas infrastruktūrai – cik draudzīga tā ir ģimenēm ar bērniem. Joprojām neatrisināta problēma, piemēram, ir garās rindas uz bērnudārziem Rīgā un tai tuvākajās pašvaldībās.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl