“Bebra aste” un citi gastronomiski brīnumi! Gardēžu pūļus Vecrīgā priecē ielu ēdienu festivāls

3 komentāri

Kanādiešu ēdiens “Bebra aste”, karsta alus virums un citi gastronomiski brīnumi sestdien priecēja gardēžu pūļus ielu ēdiena festivālā Vecrīgā. Sanākušie bija patīkami pārsteigti par mājīgo atmosfēru šajā nemīlīgajā janvāra dienā.

Savu interpretāciju par Latvijas ielas ēdienu baudītājiem piedāvāja vairāki restorāni. Kā “street food” jeb ielu ēdiena kultūrā pienākas, viss tiek gatavots turpat uz vietas, ielas malā izvietotajās teltīs. Cepts, vārīts, sautēts, sāļie, saldie ēdieni – festivālā bija ne tikai latviešu virtuves klasika, bet pasaulē populārie ielu ēdieni, burgeri un tako.

Starp pasākuma apmeklētājiem daudz ārzemnieku. Viņiem cenas šķiet smieklīgi mazas, salīdzinot ar līdzīgiem pasākumiem Rietumeiropā. Izēsties var kārtīgi.

“Tas ir fantastiski! Unikāli! Esam laimīgi būt šeit, uz šo pasākumu. Ir liels piedāvājums. Izmēģinājām vistu, arī veģetāro ēdienu, zupu ar artišokiem un sēnēm. Izcila kvalitāte,” TV3 Ziņām norādīja britu tūriste Lorda.

Tikmēr pārdevējiem ir ko rauties. Darba daudz, un apmeklētāju ērtībām iekurinātie ugunskuri brīžiem traucē. Bet par klientu trūkumu sūdzēties nevar.

Jāpiemin, ka ielu ēdienu festivāls jau kļuvis par tradīciju un Rīgā notiek ceturto reizi.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja festivāla organizatoru pārstāve Anna Blaua, ielas ēdienu festivāls “Riga Street Food Festival” sestdien Vecrīgā jau pulcējis aptuveni 8000 apmeklētāju, no kuriem puse ir ārvalstu tūristi.

3 komentāri