Bažījoties par vēlmi sašķelt nozari, asociācija aicinājusi boikotēt VM konferenci

0 Komentāru

Bažījoties par Veselības ministrijas (VM) vēlmi sašķelt nozari, Latvijas Ģimenes ārstu asociācija aicinājusi savus biedrus boikotēt piektdien ministrijas rīkoto konferenci par aktualitātēm veselības aprūpē.

Ģimenes ārsti šonedēļ pieteica streiku, taču sarunas ar nozares ministriju par streika prasībām būs tikai nākamnedēļ. Tāpēc pirms tām rīkoto konferenci varētu interpretēt kā ģimenes ārstu ietekmēšanu. Šādas bažas e-pasta vēstulē kolēģiem pauda asociācijas prezidente Sarmīte Veide.

”Latvijas Radio 1 raidījumā ”Pēcpusdiena” VM pārstāvis teica, ka konferencē ministrija piedāvās individuālas sarunas. Minēto var interpretēt kā vēlmi sašķelt ģimenes ārstus. Streiks būs ietekmīgs tikai tad, ja visi ģimenes ārsti būs vienoti. Tāpēc pirms pasākuma apmeklēšanas aicinu rūpīgi pārdomāt, vai dalība VM aktivitātē ir nepieciešama kopēju interešu labā,” rakstīts vēstulē.

Līdz ar to abu pušu nesaskaņas piektdien uzliesmoja ar jaunu sparu. ”Jā, ir bijis e-pasts no Veides kundzes, kas manā skatījumā nav īsti profesionāli, ņemot vērā, ka konference bija paredzēta jau iepriekš,” komentēja veselības ministre Anda Čakša.

Pilnās krēslu rindas gan liecināja, ka mediķi konferenci neboikotē. Lai gan streiku atbalstot, esot svarīgi uzklausīt abas puses, atzina uzrunātie ģimenes ārsti.

 

”Katru vēstuli var saprast dažādāk, tāpēc esmu šeit, lai paklausītos ar savām ausīm,” sacīja ģimenes ārste Svetlana Koola.

”Oriģinālā dzirdēt ministri, jo viņa ar mums nerunā. Visi iesniegumi martā, aprīlī, maijā, kas iesniegti no asociācijas, atbilde nav bijusi, arī materiālus palasīt, tas ir pirmo reizi,” skaidroja Maija Baumane.

Tiesa gan, konferencē dzirdētais ģimenes ārstos uzjundīja dusmas ar jaunu sparu.

Konferencē bija pārstāvēta arī pati asociācija – lai pretējās puses nostāju zinātu jau laikus un nākamnedēļ darbs būtu produktīvāks. ”Veides kundze baidījās no šīs taktiski viltīgās darbības, kā jūs dzirdējāt: konferences nobeigumā pieejiet pie galdiņiem, kur būs jau sagatavoti līgumi, tātad var parakstīt un turpināt slēgt līgumus par e-veselību, kaut gan mēs kā asociācija esam pauduši, ka e-veselība nav gatava darbam. Un, ja nav gatava darbam, tad viņa ir kaitīga vai bīstama. Un šobrīd mēs to tā arī uztveram. Šis ir ceļš no apakšas – katru kolēģīti piesaistīt ar kādu prjaņiku,” skaidroja asociācijas valdes loceklis Pauls Princis.
0 Komentāru