Bauskas pilsdrupas piedzīvo vērienīgu rekonstrukciju

0 Komentāru
Bauskas pilsdrupas piedzīvo vērienīgu rekonstrukciju
SKIRMANTE BAĻČŪTE, LNT ZIŅAS

Bauskas pilsdrupās notiek vērienīgi rekonstrukcijas darbi. Restauratori, būvnieki un no Čehijas pieaicinātais arhitekts šonedēļ sprieda, kā saglābt šo valsts nozīmes arheoloģijas un arhitektūras pieminekli. 

Livonijas ordeņpils ir celta 15. gadsimtā. Simtiem gadu tā ir lēni drupusi, zaudējot metru aiz metra, līdz pagājušajā vasarā no sienām burtiski sāka krist akmeņi, radot bīstamību arī apmeklētājiem, tādēļ šis piemineklis un skatu tornis tika slēgti.

Eksperti nonākuši pie slēdziena, – lai glābtu pili, ir nepieciešams uzlikt jumtu, jo lietus un sniegs varot sagraut pili pašos pamatos.

Bauskas pils muzeja direktors Māris Skanis norāda: “Ūdens nokļūst aizbērtajos pagrabos un caur šiem pagrabiem strauji filtrējās upes nogāzē. Un šī lielā ūdens koncentrācija rada noslīdeņus, kaS rada draudus arī pils pamatiem. Līdz ar to pienāca pēdējais brīdis, kad ir jāveic šie saglabāšanas pasākumi.”

Šonedēļ uzsākta padziļināta Bauskas pilsdrupu centrālā torņa izpēte. Viens no galveniem noslēpumiem – vai tur ir bijuši dzeguļi, vai nē. 20. gadsimta fotogrāfijās tie it kā esot redzami, bet tikpat labi tolaik tos esot varējuši piezīmēt klāt.

0 Komentāru