Baudīt zelta rudeni Siguldā šajās brīvdienās devušies vairāk tūristu nekā pērn

0 Komentāru
Baudīt zelta rudeni Siguldā šajās brīvdienās devušies vairāk tūristu nekā pērn
KASPARS KRAFTS, F64

Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā pie Gūtmaņalas zelta rudens lapu laikā pagājušajās brīvdienās bijis četrreiz vairāk tūristu nekā pērn šajā laika posmā, portālu Skaties.lv informēja Siguldas novada pašvaldības pārstāve Sindija Brikmane.

Lai gan automašīnu skaits stāvlaukumā bijis līdzīgs abos gados, autobusu skaits šogad bijis lielāks, un šogad ir būtiski vairāk apmeklētāju kājāmgājēju un velotūristu. Siguldu šajās brīvdienās apmeklēja tūristi no Lietuvas, Francijas, Spānijas, Japānas, Vācijas, 69% apmeklētāju bija no Latvijas.

“Būtiski pieminēt, ka Siguldas novada pašvaldība 2018. gadu jau atzīmējusi kā pārliecinošu tūrisma izaugsmes gadu. Arī šā gada pirmā pusgada augošie statistikas rādītāji gan Siguldas novada naktsmītnēs, gan populārākajos apskates objektos apstiprina stabilu sfēras izaugsmi,” skaidro Brikmane.

Tūristu apmeklējums pieaudzis arī Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā Ausekļa ielā 6, kas uzņēmis par 43% vairāk apmeklētāju nekā pērn šajā nedēļas nogalē. Šajā Tūrisma informācijas centrā visvairāk konsultācijas saņēmuši tūristi no Latvijas, Krievijas, Vācijas, Lietuvas un Francijas.

Savukārt Livonijas ordeņa Siguldas pili 2019. gada oktobra pirmajā nedēļas nogalē apmeklējuši par 26% vairāk tūristu nekā pērn.

Aplūkojot datus no 23. septembra, kad Siguldā aizsākās zelta rudens, līdz 7. oktobrim, Gūtmaņalas Tūrisma informācijas centrā apkalpoti 45% latviešu un 55% ārzemju viesi. Kopējā tūristu plūsma šo divu nedēļu laikā palielinājusies par 147%.

Savukārt Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā paviesojušies 28% latviešu un 72% ārvalstnieki, kopumā apmeklējums palielinājies par 26%.

Bet Livonijas ordeņa Siguldas pili, kas citiem pazīstamas kā Siguldas pilsdrupas, apmeklējuši 41% Latvijas tūristi un 59% ārzemju viesi, kopumā tūristu skaits pieaudzis par 21%.

Siguldas novada pašvaldības sociālajos tīklos novērots, ka zelta rudens lapu laikā tūristi visvairāk apmeklē Svētku laukumu, kurā fotografējas pie lapu kažokā ietērptā “S!”, tiltu pār Gauju, dabas takas Gaujas senielejā, kā arī Gaisa trošu vagoniņu un Paradīzes kalnu.

Lasi vēl Krāšņi kadri: Siguldā ieradies zelta rudens

0 Komentāru