Barona ielas remonts ir labas ziņas visiem, izņemot autovadītājus

Komentāri

Jau nākamnedēļ automašīnu satiksmei uz remonta laiku slēgs Krišjāņa Barona ielu. Aptuveni gada laikā iecerēts ielu pārveidot par velosipēdistiem un gājējiem draudzīgu, savukārt autovadītājiem tas nozīmēs ilgāku nīkšanu “korķos” un lielākus sarežģījumus, šķērsojot pilsētu.

Rīgas domes ieceres ir ambiciozas – Barona ielu pārveidot, lai tā kļūtu pievilcīga tirgotājiem, kafejnīcu īpašniekiem, māmiņām ar bērniem, velobraucējiem, invalīdiem un tūristiem. Vienīgie nevēlamie ir autovadītāji, kuriem jārēķinās ar krietni šaurāku brauktuvi un kustības ierobežojumu līdz 30 kilometriem stundā. Remontdarbi sāksies nākamnedēļ, un līdz pat gada beigām iela taisnvirzienā šoferiem būs slēgta, atsevišķās vietās no šķērsielām iebraukt gan varēs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Brauktuves segums būs tikai bruģis – arī tajās vietās, kur patlaban ir asfaltbetona segums. Savukārt brauktuves abās pusēs ar īpašu bruģi tiks iezīmēta un izveidota rekomendējošā velojosla. Autovadītāji pa šo joslu drīkstēs braukt, taču viņiem būs jārēķinās ar velobraucējiem. Paredzēts uz ietvēm un skvēros izvietot puķupodus, soliņus.

Foto:

Parasti ceļu remontdarbus veic vasarā, jo rudenī laikapstākļi ar lietu un temperatūras izmaiņām ir nelabvēlīgi. Domē atzīst, ka līdz ar dokumentu saskaņošanu termiņi ievilkušies, taču tas remontdarbiem netraucēšot.

Kopumā Barona ielas pārmaiņas no rīdzinieku nodokļu maksātāju naudas izmaksās 2,6 miljonus eiro. Satiksmes departamentā atzīst, ka pārmaiņas var radīt lielākus sastrēgumus, taču iedzīvotājiem ar to jāsamierinās kopējā labuma un progresa vārdā.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl