Barona ielas arhitekte atsakās pārbūvēto ielu iziet ar neredzīgo ar spieķīti, atklāj Apeirons

5 komentāri
Barona ielas arhitekte atsakās pārbūvēto ielu iziet ar neredzīgo ar spieķīti, atklāj Apeirons
F64

“Mēs esam ne tikai gājuši un skatījušies, bet arī runājuši ar arhitekti un Rīgas domi. Droši vien tā ir izpratne par to, kā mainās domāšana, – arhitektei šķiet, ka viss ir labi, ka viņa nepakristu un viss būtu kārtībā. Tas, ko mēs nevarējām piespiest – praktiski izmēģināt šīs lietas, piemēram, ar balto spieķi iziet par Barona ielu kaut vai mazu gabalu – pamēģināt, kā šie risinājumi darbojas vasarā, ziemā, rudenī, kad ir dubļi vai kad ir sniegs,” intervijā raidījumam 900 sekundes pauda apvienības Apeirons valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis.

Viņš pauda pārliecību, ka Barona ielas iznākums, kas absolūti nav draudzīgs neredzīgajiem, ir izpratnes jautājums, pareizāk, sakot – izpratnes trūkums. “Absurdiem risinājumiem, kas redzami Barona ielā – piemēram, uz neredzīgo celiņa priekšā ir stabi, nevar izbēgt, ja sapratnes kopumā nav kā tādas,” sacīja Balodis.

“Esam izgājuši cauri visiem rasējumiem, mums atnesa tā daļas, kā Barona ielā varētu izskatīties, un tie bija labi. Taču tā, kā visā ielā tas īstenots, nav labi. Beigu beigās rezultāts ir tāds, kāds tas ir. Bēdīgi. Nezinu, kas vainīgs – Rīgas domes attieksme vai arhitektes pieeja. Rezultāts mūs pilnībā neapmierina,” sacīja Balodis.

Viņš arī atzina, ka Barona ielas būvniecības saskaņošana ar neredzīgo pārstāvjiem “savā ziņā bija ķeksīša pēc”. Sevišķi aktīvi tā sākās pēc tam, kad internetā parādījās fotogrāfiju, kurās redzamas nejēdzības, pieplūdums.

Invalīdu un viņu draugu apvienība Apeirons pirmdien, 24. oktobrī, pasniegs pateicības balvas vietām, kuru saimnieki īpaši piedomājuši par to, lai tajās ērti justos arī cilvēki ar invaliditāti. Apvienība jau kopš 2004. gada veic vides pieejamības monitoringu.

Skaties VIDEO!

Skaties FOTO – tā notika remontdarbi Barona ielā!