5 komentāri

“Mēs esam ne tikai gājuši un skatījušies, bet arī runājuši ar arhitekti un Rīgas domi. Droši vien tā ir izpratne par to, kā mainās domāšana, – arhitektei šķiet, ka viss ir labi, ka viņa nepakristu un viss būtu kārtībā. Tas, ko mēs nevarējām piespiest – praktiski izmēģināt šīs lietas, piemēram, ar balto spieķi iziet par Barona ielu kaut vai mazu gabalu – pamēģināt, kā šie risinājumi darbojas vasarā, ziemā, rudenī, kad ir dubļi vai kad ir sniegs,” intervijā raidījumam 900 sekundes pauda apvienības Apeirons valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis.

Viņš pauda pārliecību, ka Barona ielas iznākums, kas absolūti nav draudzīgs neredzīgajiem, ir izpratnes jautājums, pareizāk, sakot – izpratnes trūkums. “Absurdiem risinājumiem, kas redzami Barona ielā – piemēram, uz neredzīgo celiņa priekšā ir stabi, nevar izbēgt, ja sapratnes kopumā nav kā tādas,” sacīja Balodis.

“Esam izgājuši cauri visiem rasējumiem, mums atnesa tā daļas, kā Barona ielā varētu izskatīties, un tie bija labi. Taču tā, kā visā ielā tas īstenots, nav labi. Beigu beigās rezultāts ir tāds, kāds tas ir. Bēdīgi. Nezinu, kas vainīgs – Rīgas domes attieksme vai arhitektes pieeja. Rezultāts mūs pilnībā neapmierina,” sacīja Balodis.

Viņš arī atzina, ka Barona ielas būvniecības saskaņošana ar neredzīgo pārstāvjiem “savā ziņā bija ķeksīša pēc”. Sevišķi aktīvi tā sākās pēc tam, kad internetā parādījās fotogrāfiju, kurās redzamas nejēdzības, pieplūdums.

Invalīdu un viņu draugu apvienība Apeirons pirmdien, 24. oktobrī, pasniegs pateicības balvas vietām, kuru saimnieki īpaši piedomājuši par to, lai tajās ērti justos arī cilvēki ar invaliditāti. Apvienība jau kopš 2004. gada veic vides pieejamības monitoringu.

Skaties VIDEO!

Skaties FOTO – tā notika remontdarbi Barona ielā!

TOP komentāri

 • Mar
  0 0 0

  Mar

  Tur jau ērtāk iet bez spieķīša sajūtot to grumbuli. Ir spieķi ar bumbiņu galā, kas ripo, un ir bez bumbiņas, kaut kā nesaprotu kā domāts tur neredzīgajiem pārvietoties
 • grubuļainie akmeņi
  0 0 0

  grubuļainie akmeņi

  Es nesaprtou kā aklais cilvēks var stumt pa priekšu to spieķīti pa tiem grubuļiem. Nav loģikas, tas speiķis taču jāstumj pa priekšu un tur jābūt sliedītei pa kuru spieķis koordinē neredzīgo??? Tā jau smuka dekorācija tās akmens šķembas, tikai galīgi nepraktiski.
 • Analītiķe
  0 0 0

  Analītiķe

  Saskatīt problēmas jau viņi saskata noteikti, lai arī kādus argumentus lietotu (nav jābūt pat sevišķi izglītotam cilvēkam, lai saprastu, kāds kretīnisms uz tās ielas lien ārā), taču drausmīgi augstā pašapziņa un savu kļūdu atzīšanas impotence neļauj
  kaut drusciņ būt līdzcietīgiem. Pat, ja arī būtu viss izdarīts perfekti, vai tad ieinteresēts cilvēks nemēģinātu palīdzēt un vērst par labu to, kas apgrūtina dzīvi tiem, kuri vispār no šīs dzīves maz ko labu piedzīvo. Tas ir tāds lakmusa papīrs, kas parāda, kāds nu kurš ir cilvēks (vai lops). Tiem, kuri nospļaujas uz šiem, kurus Dievs nolicis par mūsu cilvēcības indikatoriem, agrāk vai vēlāk pienāks diena, kurā Dievs būs vienaldzīgs pret viņiem pašiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl