Barišņikovam varētu piešķirt Latvijas pilsonību, Saeima nodod komisijai to izvērtēt

Komentāri
Barišņikovam varētu piešķirt Latvijas pilsonību, Saeima nodod komisijai to izvērtēt
Foto: LETA

Saeima šodien nodeva izskatīšanai Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā jautājumu par Latvijā dzimušā baletdejotāja un aktiera Mihaila Barišņikova uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā. Šo lēmumprojektu Saeimai iesniedza visu parlamentu frakciju pārstāvji.

Saskaņā ar procedūru lēmuma pieņemšana varētu aizņemt apmēram divus mēnešus. Slavenais baletdejotājs iepriekš ir paudis gandarījumu par šo faktu, kā arī apliecinājis vēlmi saņemt mūsu valsts pilsonību. Pašlaik Mihails Barišņikovs ir ASV pilsonis, un Latvijai ar ASV ir pieļaujama dubultpilsonība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Barišņikovs mācījies Rīgas Horeogrāfijas skolā, kur lika pamatus savai baletdejotāja karjerai. Barišņikovs ieguvis divas zelta medaļas starptautiskos baleta konkursos. 1974. gadā viesizrāžu laikā Kanādā Barišņikovs palika Kanādā, vēlāk viņš pārcēlās uz ASV.

Barišņikovs kļuva par vienu no ievērojamākajiem baleta māksliniekiem pasaulē. Viņš arī ir filmējies vairākās filmās un televīzijas programmās un piedalījies teātra izrādēs.

Pērn Barišņikovs spēlēja režisora Alvja Hermaņa iestudējumā “Brodskis/Barišņikovs” Jaunajā Rīgas teātrī, savukārt šogad uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves Baltijas pirmizrādi piedzīvoja režisora Roberta Vilsona un Barišņikova veidotā monoizrāde “Vēstule cilvēkam”.

Foto

Video

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl