Barišņikovam varētu piešķirt Latvijas pilsonību, Saeima nodod komisijai to izvērtēt

Komentāri
Barišņikovam varētu piešķirt Latvijas pilsonību, Saeima nodod komisijai to izvērtēt
Foto: LETA

Saeima šodien nodeva izskatīšanai Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā jautājumu par Latvijā dzimušā baletdejotāja un aktiera Mihaila Barišņikova uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā. Šo lēmumprojektu Saeimai iesniedza visu parlamentu frakciju pārstāvji.

Saskaņā ar procedūru lēmuma pieņemšana varētu aizņemt apmēram divus mēnešus. Slavenais baletdejotājs iepriekš ir paudis gandarījumu par šo faktu, kā arī apliecinājis vēlmi saņemt mūsu valsts pilsonību. Pašlaik Mihails Barišņikovs ir ASV pilsonis, un Latvijai ar ASV ir pieļaujama dubultpilsonība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Barišņikovs mācījies Rīgas Horeogrāfijas skolā, kur lika pamatus savai baletdejotāja karjerai. Barišņikovs ieguvis divas zelta medaļas starptautiskos baleta konkursos. 1974. gadā viesizrāžu laikā Kanādā Barišņikovs palika Kanādā, vēlāk viņš pārcēlās uz ASV.

Barišņikovs kļuva par vienu no ievērojamākajiem baleta māksliniekiem pasaulē. Viņš arī ir filmējies vairākās filmās un televīzijas programmās un piedalījies teātra izrādēs.

Pērn Barišņikovs spēlēja režisora Alvja Hermaņa iestudējumā “Brodskis/Barišņikovs” Jaunajā Rīgas teātrī, savukārt šogad uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves Baltijas pirmizrādi piedzīvoja režisora Roberta Vilsona un Barišņikova veidotā monoizrāde “Vēstule cilvēkam”.

Foto

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl