Barišņikovam piešķir Latvijas pilsonību; viņš saņems pasi jau pēcpusdienā

4 komentāri

Saeima ceturtdien, 27. aprīlī, lēma par pilsonības piešķiršanu par īpašiem nopelniem Latvijas labā baletdejotājam un aktierim Mihailam Barišņikovam, no Saeimas ziņo TV3 korespondents Guntis Meisters.

Pēc lēmuma mākslinieks saņēma ziedus, savukārt pēcpusdienā Saeimā viņš jau saņems arī Latvijas pilsoņa pasi.

Foto:

“Mana bērnība Rīgā nebija visnotaļ viegla, jo biju krievu vecāku dēls. Īstenībā mans tēvs bija sūtīts uz Latviju, lai valsti okupētu. Par spīti šim nepatīkamajam apstāklim, manī attīstījās stipra saite ar Latvijas tautu. Varbūt manas ģimenes pretrunīgā vieta tur ir tā, kas veicinājusi manu no sirds izjustu atbalstu latviešu pastāvībai un valsts suverenitātei,” skaidro Barišņikovs.

Pašlaik Barišņikovs ir ASV pilsonis, un Latvijai ar ASV ir pieļaujama dubultpilsonība. Barišņikovs mācījies Rīgas Horeogrāfijas skolā pie pasniedzējiem Ņinas Ļeontjevas un Jura Kaprāļa. Pedagogu vadībā tika likti pamati lieliskai baleta tehnikai.

Noskaties ekskluzīvu interviju ar Barišņikovu!

TOP komentāri

 • sieviete
  +2 +2 0

  sieviete

  LABA ZIŅA ...Latvijas vaardu ir nesis pasaulē ..vienmer ir uzsveris latvijas pedagogus un piemineejis vaardu latvija ...apsveicu ar to vinu no visas sirds !!!
 • Ilze
 • L
  0 0 0

  L

  Redaktor, lūdzu izlabojiet kļūdas tekstā un virsrakstā! Ieteikums vairākkārt pārlaaīt sleju!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl