Bāriņtiesa izplata paziņojumu bērnu vecākiem

7 komentāri
Bāriņtiesa izplata paziņojumu bērnu vecākiem
pixabay

Rīgas bāriņtiesa, sveicot Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, atgādina vecākiem un arī bērnu tuviniekiem rūpēties par bērnu labklājību un drošību ģimenē, neatstāt bērnus bez uzraudzības, būt saprotošiem un iejūtīgiem pret bērniem, vairāk laika pavadīt kopā ar viņiem un nebaidīties vērsties pēc palīdzības pie speciālistiem, ja rodas jautājumi saistībā ar bērnu drošību, pamatvajadzību un interešu nodrošināšanu.

Bērnībā tiek likti pamati personas turpmākajai dzīvei. To, cik pilnvērtīgus pamatus vecāki liek savu bērnu turpmākajai dzīvei, tas, kā bērni jūtas ģimenē, vislielākajā mērā ir atkarīgs no vecāku adekvātas savas lomas un bērnu vajadzību izpratnes, savstarpējas saticības un mīlestības ģimenē, – norādījuši Bāriņtiesas pārstāvji.

Tāpat arī bāriņtiesa atgādina, ka ne tikai vecākiem, tuviniekiem vai kādai institūcijai jāaizstāv bērnu intereses, bet tas ir jādara ikvienam sabiedrības loceklim. Jebkurai personai nekavējoties jāziņo policijai, bāriņtiesai vai citai bērnu tiesību aizsardzības institūcijai par jebkādu vardarbību un noziedzīgu nodarījumu vai administratīvu pārkāpumu pret bērnu, par viņa tiesību pārkāpumu vai citādu apdraudējumu, kā arī tad, ja personai ir aizdomas, ka bērnam ir priekšmeti, vielas vai materiāli, kas var apdraudēt paša bērna vai citu personu dzīvību vai veselību.

Rīgas bāriņtiesas ieskatā svarīgi ir ziņot par bērnu tiesību pārkāpumiem, bet vēl svarīgāk ir nodrošināt bērniem, kuri šķirti no ģimenes, mīlestību un saticību, ko nespēj nodrošināt viņu bioloģiskie vecāki.

Bērnu tiesību jomā var veikt reformas, pieņemt jaunus likumus un noteikumus, taču jebkurā gadījumā bērniem, kuri palikuši bez saviem vecākiem, vajag atbalstu no līdzcilvēkiem.

Rīgas bāriņtiesa arī aicina, – ja kādai ģimenei vai atsevišķai personai ir vēlēšanās sniegt atbalstu bez vecāku gādības palikušiem bērniem, bāriņtiesa ir gatava sniegt visu nepieciešamo informāciju un atbalstu, lai varētu iegūt viesģimenes, audžuģimenes vai aizbildņa statusu.

TOP komentāri

 • Anna
  +6 +5 -1

  Anna

  Bērna tiesību pārkāpums ir: ja viens no vecākiem izvairās no satikšanās ar bērnu - bāriņtiesa tur līdzēt neko nevar. Bērna tiesību pārkāpums ir: gadiem nemaksāt minimālos uzturlīdzekļus bērnam, aizbildinoties ar likuma nezināšanu - arī šajā gadījumā bāriņtiesa nevar līdzēt. Neviens nevar. Tāpēc pietiek skaisti runāt par bērnu tiesību aizsardzību!
 • Baiba
 • Kristīne
  +3 +3 0

  Kristīne

  Paldies par novēlējumu, atgādinājumu - rūpēties par bērniem. Jautājums, kur likt bērnu vasaras skolas brīvlaikā (3 mēneši), ja vecāki strādā. Skolā dienas nometnes nav (Jūrmalas vidusskolā un Mežmalas vidusskolā gan ir un pietam par brīvu) ir piedāvājumi vasaras nometnēm, bet tie maksa 285 - 550euro. Kur ņemt tādu naudu?? Tātad bērni visu vasaru savā nodabā mīca asfaltu, pagalmus utt. par savu drošību domā paši, bet pēc gadiem 10 mēs cīnīsimies ar sekām, jo skolas gadus visas vasaras viņš pavadīja vienatnē pagalmā klenderējot apkārt........ un kas tad izaugs.
  Nezinu kāpēc Jūrmalā divās krievu skolās bērniem pa brīvu tiek nodrošināta nometne, labi gan bērniem, gan vecākiem, jo atlikušos divus mēnešus var mēģināt izgrozīties lai bērns nebūtu viens.
  Bāriņtiesas vēlējums protams ir labs, bet kā to realizēt, ja strādā divos darbos lai vispār savilktu galus kopā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl