Barikāžu laikā tauta un politiķi runāja kā līdzīgs ar līdzīgu, atzīst Godmanis

Pievienot komentāru
Barikāžu laikā tauta un politiķi runāja kā līdzīgs ar līdzīgu, atzīst Godmanis
Foto: F64

Barikādes ir Latvijas brīvības stāsts, un katram to dalībniekam ir savas atmiņas. Šodien ar tām dalījās tālaika ministri, amatpersonas un Ministru kabineta sargi. Valdības mājā pieminēja barikāžu notikumus. Tieši Ministru kabinets bija viens no stratēģiski svarīgākajiem objektiem, ap kuru pirms 25 gadiem pulcējās tauta.

Rādot pirms 25 gadiem uzņemtas fotogrāfijas, Agris Nungurs atceras barikāžu notikumus. Pabijis Afganistānā, viņš bija rūdītākais no toreizējiem miličiem, kuri apsargāja valdības namu.

“Tās divas nedēļas, kamēr bija barikāžu laiks, visi miliči, kas strādājām pulkā un apsargājām Ministru padomi, dzīvojām šeit uz vietas, nenovelkot apavus un miliču formas,” teic policists Agris Nungurs.

Izšķirošajā nedēļā, valsts neatkarības atgūšanas vēsturē, Ministru kabineta ēka bija viens no stratēģiski nozīmīgiem objektiem, to sargāja 87 tehnikas vienības, ēkas durvis bija aizbarikādētas ar betona klučiem un smilšu maisiem, taču tas netraucēja ministriem pieņemt lēmumus.

Foto: barikādes pirms 25 gadiem

“Barikāžu fenomens jau bija saistīts ar to, ka mēs šeit bijām un mums nebija lielas atšķirības starp ministriem, premjeriem un tiem, kas šeit stāvēja kā vairogs, un mēs runājām kā līdzīgs ar līdzīgu,” saka bijušais Ministru prezidents Ivars Godmanis.

Otrdien tālaika ministri valdības mājā pulcējās uz barikāžu 25. gadadienai veltītu pasākumu. Apmainoties vizītkartēm, tika pārrunāti arī tālaika notikumi.

Dainis Ģēģeris – pirmais atjaunotās Latvijas lauksaimniecības ministrs: “Pirmos 10 gadus pēc mūsu valdības diezgan regulāri satikāmies, pēdējos gados tā retāk, sajūtas ir ļoti patīkamas, sentimentālas, daudz atmiņu par mūsu labo komandu.” Toreiz, gan ministri, gan tālaika atbildīgās amatpersonas, gan iedzīvotāji, kas sēdēja pie ugunskuriem, bijuši pārliecināti par neatkarības ideju un tāpēc jutušies tik vienoti.

Valdības mājas sargi un bijušie ministri dalījās atmiņu stāstos un par Ministru kabineta ēkas sargāšanu barikāžu laikā, saņēma atzinības rakstus. Tika demonstrēta arī Valsts kancelejas sagatavota filma ar iedzīvotāju atmiņu stāstījumiem par barikāžu laiku.

Lasi vēl