67 komentāri

Ģimene, kas kļūdaini pārskaitījusi naudu uz mirušās vecmāmiņas kontu, nevar to atgūt no Swedbank bankas, jo tā, vēloties iet pēc procedūras, grib saņemt piekrišanu no naudas saņēmēja, ka nauda tiks atdota tās sūtītājam. Taču šajā gadījumā bankai sazināties ar naudas saņēmēju ir vairāk nekā grūti…

Baibas tētis veica pārskaitījumu savā bankā sievai uz citu banku, un sūtīja gandrīz 1000 eiro. ”Bankas darbiniecei tika norādīti mammas personas dati, vārds uzvārds, bet kļūdas pēc tika norādīts cits konts,” stāsta Baiba, ”konta  numurs piederēja manai bijušajai omei, kas ir mirusi jau gadu un deviņus mēnešus.” Situācija ir izklāstīta bankas darbiniekiem un lūgts naudu pārskaitīt atpakaļ nosūtītājam. Savukārt baņķieri likuši samaksāt 20 eiro un tad lieta tikšot izskatīta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Foto: ekrānšāviņš

Foto: ekrānšāviņš

Neizpratnē par bankas rīcību esošā Baiba:
Mums atnāca atbilde no Swedbank, norādot, ka naudu jums neatgriezīsim, jo nevaram sazināties ar saņēmēju. Respektīvi, ar mirušo.. nevaram sazināties.

Savukārt Swedbank ārējās komunikācijas vadītāja Vineta Savicka skaidro: ”Bankas kolēģi arī bija balstījušies likumdošanā, un skatījušies kādas ir tās procedūras, kas jāveic. Likums nosaka, ka maksājums tiek uzskatīts par veiktu un bankai tas ir jāieņem, ja konts ir norādīts precīzi.”

No līdzīgas situācijas nav pasargāts neviens. Pat, ja pareizi norāda saņēmēja vārdu, uzvārdu un personas kodu, bet kļūdās kaut par vienu ciparu kontā, var uzskatīt, ka nauda ir tikpat kā vējā. Veiksme vēl, ja saņēmējs vēl ir dzīvs un nav to notērējis. ”Ja klients aizpilda maksājuma uzdevumu un norāda vārdu, uzvārdu un kontu, tad svarīgākais ir  – kāds ir uzrādīts konts. Saņēmēja banka nesalīdzina vārdu uzvārdu un kontu,” skaidro Finanšu un Kapitāla Tirgus komisijas (FKTK) Uzraudzības departamenta direktore Jeļena Ļebedeva.

Jautāta, vai bankai nevajadzētu spert soli pretī klientiem, kas kļūdījušies norādot kontu, Vineta Savicka skaidro bankas pozīciju: ”Faktiski šo maksājumu situāciju jeb procedūru nosaka likumdošana un valstij tā ir jāievēro.” Arī Jeļena Ļebedeva norāda, ka bankai, pat redzot, ka ir noticis kļūdains pārskaitījums, nav jāatskaita maksājums atpakaļ, bet gan jāsaņem piekrišana no tā bankas klienta, kuram ir ieskaitīta minētā summa. Ja saņēmējs naudu ir notērējis vai negrib to atdot, vienīgais veids kā naudu atgūt ir vērsties tiesā, bet ja nomiris – sarežģītāk.

”Kad ome nomira, aizgājām uz banku un, uzrādot miršanas apliecību, konts tika slēgts,” situāciju skaidro Baiba. Jeļena Ļebedeva norāda, ka šādā situācijā nudien kontam vajadzētu būt slēgtam, ko apstiprina arī Vineta Savicka: ”Konts tika bloķēts, bet konts nav slēgts, ko var izdarīt tikai gadījumā, ja tiek uzrādīts mantošanu apliecinošs dokuments.”

Lai vai kādas būtu bankas iekšējās procedūras, banka Baibai un viņas vecākiem aicina sagatavot mantošanas tiesības. Norādot bankas pārstāvei, ka konkrētajā gadījumā runa nav par mantojumu, bet gan par kļūdainu pārskaitījumu, Vineta Savicka norāda: ”Miruša cilvēka radinieki nevar izņemt no konta naudu bez mantošanas tiesībām.” Turklāt, ja uz kontā esošo naudu piesakās citi radinieki, tad priekšā stāv vesela juridiskā procedūra. Jeļena Ļebedeva gan Baibai iesaka vērsties šajā gadījumā pie FKTK, kas par šo gadījumu no bankas pieprasīs paskaidrojumu.

TOP komentāri

 • Ketija Petersone
  0 0 0

  Ketija Petersone

  del berniem jo esat egoisti veins pret otru man jus nepatikat es elepojos ar jums nedz ar sevi an vienalga atkal pamodos!
 • Ketija Petersone
  0 0 0

  Ketija Petersone

  Launa pasaule varat Dievu nelugt nav kas izpilda jo cilveki ir tie kas peilida visu un launa pasaule neviens neko labu nedara un nekas labs esanak jo nav iepseju ka! Turpinat sava stila ta ari turpinat sada stila pec agdiem 4 nebus Latviesi Latvija vispar gandriz nemaz! Viss kas jums bija vairs pasiem nebus vajadzigs va ko tad vairs ja pats sajedz ka nu nav tas vairs iespejams un dargs un svarigs jo pasiem gribas dzvot un tad sakas uzdive izvergosana pazmes tueli raksana un maukosnas narkomanija atklata korupcija bernu mocisana tapat ka citur nu Pakistana divi ta Latvija palek ko jus vel reklame sevi kas jusmskiet ka labos arzems neazitiek ka vel aiztiek! Domajat kad nolaupa un pardod jums kads atlauju prasa? A ko jus varat izdarit? Jus sen irdina kas jus neivero... Visadigi... te ir visadi satanisti ja ta paskaats kam atbilsts uzvedibas apraksts riebekli padibenes... Te bagato Latviesu rarzmes nav bet visiem inemot mani cik znu ir paard jusra un neamz tik dauzd nav jo zvejo jus reali... Un liek pretigo pienemt par normu palenam... Jus jau neievero dzivi ta ka es... Jus nezinat ka tas ir jsu dzivojat savas mazas dzives labi ja deguna radijusa redzat un zinat kaut ko...
 • Ketija Petersone
  0 0 0

  Ketija Petersone

  Bija ta paredzets labie dzive izsitas jo nav launo kas maisa dzivot ar savam dzivem pa citu dziem. Tad vel bija ta ka nevar launo zelot! tad vel ir ta ka jusu likumi kadi aizspriedumi tiek speciali arkapti. Jums skalo tacu visiem skalo jus nav iznemums bet jusm to nesaparst tapec atceraties manus vardus bus ta ka satanisms bus graujos jau ir un labak neplaiek un jus domajat ko vina te gvelz safarejusies jus paskats sev apkart kadi ir cilveki un cik daudz labie lideri palikusi parijus ka kas ta labajiem iet kakala ka jums palidz tapec jus nelidz jo pasi ari grib dzivot nevis ziedot sev lai gabtu ko tiesi sevi ziedojot? Jus stli kas jus mazi berni esat? Cik ir barenisi? Jus skaitat? Jus ka ar kadu sistemu karojat? Tagad ka sanak mates tiek iedzitas izmisuma jums reali en neko nelauj nevarnedod un kada sakritiba! liekat man mieru vismaz es ar jums pities vairs negribu man jus apnikusi esat jums lidz un jus kads no bara lvsmaz liek nozleot ka visapr sapinas ar savu tautu! Jo jus esat lohi neinteligent cilveki ka sdaudz sperag jus nejedzta ka spasuale notiek un jus dzivojat savas garlaicigas dzives un barenisi un barenisi... Mna sirds sap es jusm nevaru palidzet ja pasi egribat dzivot jus esat tik vaji raksturos un ka riebt at pirmie riebjat ka ko labu darit negrib jo jau satridejusies esat iespeju jums mazak un mazak un mazak n mazak un mazak un cik ilgi sta turpinasies es visus apratu jus gan ne jusm skaidro i to vel nepielec jus riebjat riebjat jo nemakat atskirt labo no launa pareizio no nepareiza sadi izdarijat jus kunas pedejas iedomigas kam bija javergo nevis maziem berniem jo jus domajat ka esat kas ipasaks par citiem jo Dievs deva skaistu sejinu un saucat sevi par sataniem bruncos jo satans ir cilveks pats un launi mirusie gari! Kads adopte ari musdienas? Jus tik ap sevi atliekat dzivi velak dzivos velak velak kam jus gatavojat dzivi savu dzivosanai? Jbe ne uzdzives udzive sun uz leju uzleju uz leju dzives labie trako un uz tiem rada ar pirkstu lohi ka snejedz neko vai launie kam vini auce glabt lohus un labos! Es jsu neieredzu neiredzu saprata neieredzu tomer zeloju un negribu vaiark jsu zelot! neck man zel ka sapinos ar jums ka vspar sapinos ar savu tautu turpinat sev gremdet an rokas tiras es meginaju palidzet ta vieta saka riebt! tad darat es noskatiss un raudasu labi ja es raudasu ka vel un vl jus mirstat un jus izmanto un izsmej un jus noniecinaties un pasi pat neredzat kad neskisti paliekat ka jus dzivojat ka uzvedaties kamer atapsietie svienu dienu ka labie neesat vairak nav par sevi ko lepoties kamer citi cies jo rup un ja nerupetu pasiem veiktos vismaz! Es jsu ienistu! saprati! un tapec noversos darat pasi ka gribat sava Latvija!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl