Komentāri
Banka brīdina iedzīvotājus, kuri plāno doties uz Grieķiju
FOTO: LETA

Jaunākā notikumu attīstība Grieķijā radījusi situāciju, ka Grieķijas iedzīvotāji vēlas no bankām izņemt savu naudu. Šā apstākļa dēļ Grieķijas bankomātos var kādu laiku nebūt pieejama skaidra nauda, informē Swedbank.

Grieķijas veikalos Swedbank kartes turpina strādāt, kā ierasts, un strādātu pat tad, ja gadījumā Grieķija izlemtu pamest eirozonu. Tomēr pastāv risks, ka grieķu tirgotāji var ierobežot karšu pieņemšanu savos veikalos, bažīdamies, ka bankas varētu neizmaksāt tiem pienākošos finanšu līdzekļus, brīdina banka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā ziņots, Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs paziņojis, ka jūlijā valstī tiks rīkots referendums par to, vai Grieķijai jāpieņem starptautisko kreditoru nosacījumi attiecībā uz finansiālo palīdzību. Sestdien par šo priekšlikumu ārkārtas sēdē balsos parlaments.

Televīzijas uzrunā Ciprs kritizējis stingros taupības pasākumus, ko pieprasa kreditori.

Tikmēr eirozonas finanšu ministri sestdien Briselē gatavojas apspriest iespējas pēdējā brīdī glābt Grieķiju no maksātnespējas.

Grieķijas sarunas ar starptautiskajiem aizdevējiem par pēdējo 7,2 miljardus eiro lielo maksājumu, kas varētu tikt piešķirts Atēnām starptautiskās finansiālās palīdzības ietvaros, strupceļā atrodas jau piecus mēnešus, pusēm nespējot vienoties par vairākiem jautājumiem.

Grieķijai jūnija beigās jāatmaksā Starptautiskajam Valūtas fondam 1,6 miljardi eiro, bet jūlijā un augustā vēl 6,7 miljardi Eiropas Centrālajai bankai. Nesaņemot pēdējo aizdevuma maksājumu, Atēnām draud reālas maksātnespējas briesmas, kas valsts palikšanu eirozonā padarīs par faktiski neiespējamu.

Lasi vēl