Baltijas valstu sašutumu raisa Francijas izdevums “Le Monde”, ilustrācijā tās apzīmējot kā “bijušās PSRS republikas”

4 komentāri
Baltijas valstu sašutumu raisa Francijas izdevums “Le Monde”, ilustrācijā tās apzīmējot kā “bijušās PSRS republikas”
Foto: Sputnik / LETA

Francijas izdevuma “Le Monde” vienā no septembra numuriem kādam rakstam pievienota karte, kurā Baltijas valstis apzīmētas kā “bijušās Padomju Savienības republikas”, tādēļ Baltijas valstu vēstnieki Francijā nosūtījuši vēstuli izdevuma redakciju direktoram, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Ministrijā skaidroja, ka šī gada 7.septembrī pēc Latvijas iniciatīvas triju Baltijas valstu vēstnieki Francijā nosūtīja vēstuli izdevuma “Le Monde” redakciju direktoram Likam Bronē. Vēstules iemesls bija “Le Monde” 3.septembra numurā publicētais raksts par Somijas cīņu pret Krievijas radītajiem hibrīddraudiem, kuram pievienotajā kartē Baltijas valstis tika apzīmētas kā “bijušās Padomju Savienības republikas”.

“Savā vēstulē Baltijas valstu vēstnieki atzinīgi novērtēja “Le Monde” interesi par mūsu reģionu. Tajā pašā laikā vēstnieki aicināja izdevumu, rakstot par Baltijas valstīm, izvairīties no apzīmējuma “bijušās Padomju republikas” lietošanas,” norādīja ministrijā.

ĀM skaidroja, ka vēstulē vēstnieki norādīja uz Baltijas valstu vēstures faktiem, nelikumīgo okupāciju un inkorporāciju Padomju Savienībā 1940.gadā, vienlaikus atgādinot, ka lielākā daļa pasaules valstu, tajā skaitā Francija to uzskatīja par pretlikumīgu un neatzina, kas nodrošināja Baltijas valstu valstiskuma kontinuitāti pēc Padomju Savienības sabrukuma un neatkarības atgūšanas.

Baltijas valstu vēstnieki ir vienojušies arī turpmāk aktīvi sekot līdzi publikācijām Francijas medijos un rūpēties, lai, uzrunājot Francijas sabiedrību, mūsu valstis tiktu korekti atspoguļotas no vēstures un starptautisko tiesību normu viedokļa.

TOP komentāri

  • Vita Eglīte
  • Ojārs Blumbergs
    0 0 0

    Ojārs Blumbergs

    Cik mēs nervozi! Vai Francījā kāds satrauktos,ja Latvijas avīzēs būtu parādījies ziņojums,ka par "bijušās Lielvācijas franču kolonijas prezidentu Parīzē ievēlēts Makrona k-gs? kādēļ tik jūtīgi,latvieši? Labāk taču, ja francūži vismaz daļēji ko sajēdz no Baltijas vēstures -vismaz to,ka Krievija kādreiz bijusi lielvalsts . Ja to Latvijā vēsturē zinātu un ņemtu prātā vismaz visi vidusskolēni,tas jau būtu sasniegums-arī mums,4.Maija AP deputātiem ,balsotājiem par Latvijas neatkarības atjaunošanu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl