Baltijas valstīs līdzīga situācija – jājūtas mazliet “vainīgiem” Eiropas priekšā, ka nevar uzņem vairāk bēgļu

1 komentārs
Baltijas valstīs līdzīga situācija – jājūtas mazliet “vainīgiem” Eiropas priekšā, ka nevar uzņem vairāk bēgļu
Foto: F64

Pirmās bēgļu ģimenes vieš cerību, ka tās izdosies integrēt vietējā sabiedrībā. Tiesa gan – šobrīd Baltijas valstis kopumā uzņēmušas tikai dažas ģimenes. Šis un vēl vairāki temati šodien pārrunāti, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas valdības vadītājiem tiekoties Rīgā.

Baltijas premjeru tikšanās notiek vismaz reizi gadā. Māra Kučinska gadījumā tas notiek tikai divas nedēļas pēc stāšanās amatā. Parasti tikšanās notiek nevis premjeru darba telpās – proti valdības namā, bet citur, attaisnojot neformālās tikšanās formātu.

Savu Igaunijas kolēģi Kučinskis jau bija iepazinis pagājušonedēļ Briselē piedaloties Eiropadomes sēdē. Tagad tiekoties atkal Tāvi Reivass, kavējot laiku kamēr vēl nav ieradies Lietuvas premjers pauda prieku par aizvadītās nedēļas sporta notikumiem – kad pasaules čempionāta zeltu bobslejā un skeletonā izcīnīja latvieši.

Foto

Bet, pievēršoties nopietnākiem tematiem, galvenokārt tika runāts par bēgļu krīzi, vilciena projektu Rail Baltica un Eiropas Savienības ārējo robežu, kura iet gar katru no valstīm.

Premjeri ir vienisprātis, ka ieguldījumi tās stiprināšanā ir veids, kā mazināt potenciālo imigrantu ieplūšanu no Krievijas un Baltkrievijas.

Atgādinām, ka tāpat kā Latvijai, arī Lietuvai un Igaunijai divu gadu laikā būs jāuzņem noteikts bēgļu skaits. Taču plānoto simtu vietā tās ir tikai dažas ģimenes.

Situācija visās Baltijas valstīs ir aptuveni līdzīga – bēgļu jautājums aizvadītajā vasarā bija viens no karstākajiem, taču realitātē jājūtas pat nedaudz vainīgiem, ka nevar uzņemt vairāk.

Tas šobrīd, bet nākotnē premjeri uzskata, ka no tālākas bēgļu plūsmas uz Eiropu var izvairīties stiprinot Eiropas Savienības ārējās robežas un nodrošinot mieru Sīrijā.

Nākamā reize, kad Kučinskis iecerējis tikties ar saviem kolēģiem būs pēc nedēļas – ar vizītēm viņš plāno doties gan Tallinu, gan Viļņu.

Video

TOP komentāri

  • Bārts Simpsons
    0 0 0

    Bārts Simpsons

    Latvijai vajag noiret kugus no braligam valstim un braukt pakal uz siriju saviem begliem dzelscels vel ar berlini tik driz vel nebus ta ka vajag braukt ka citi neaizlien prieksa begli latvijai ir loti nepieciesami nakamam veiksmes stastam un ari karotaji bus vajadzigi ja uzbruks asiskara krievija !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl