Komentāri

Baltijas valstīs būtiski palielinājušās bažas par iespējamu karu. Tā liecina šodien publiskotie starptautiska pētījuma dati.

Vēl pirms gada vien reto Baltijas valstīs uztrauca kara draudi. Bet tagad situācija būtiski mainījusies. Iedzīvotāju skaits, kuri ir nobažījušies par karu, Igaunijā sasniedzis 24%, Lietuvā 21%, bet Latvijā šis satraukums valda katrā trešajā iedzīvotājā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mūsu valsts cilvēkus kara draudi uztrauc vairāk pat par veselību, mājsaimniecības rēķiniem, nodarbinātību, bērnu izglītību un valsts ekonomiku.

Ekspertu vērtējumā šāds sabiedrības noskaņojums ir saprotams un tajā ir jāieklausās politiķiem, lai tiktu pieņemti lēmumi, kas vairo drošības izjūtu.

Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis

Sabiedrība arī savā ziņā no politiķiem prasa adekvātu rīcību, kas tad tiek darīts, lai uzlabotu drošības situāciju. Tad atkal politiķu uzdevums ir mēģināt sabiedrībā tomēr radīt zināmu drošības sajūtu, ka – jā, mums ir drošības apdraudējums, bet vienlaikus, ka tiek darīts viss pietiekamais, lai sabiedrību aizsargātu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl