2 komentāri
Baltijas valstis apvienos spēkus un prasīs Krievijai samaksāt okupācijas radītos zaudējumus
LETA

Visas trīs Baltijas valstis uzskata, ka nepieciešams aprēķināt un pieprasīt no Krievijas PSRS okupācijas laikā nodarītos zaudējumus.

Par to Latvijas, Igaunijas un Lietuvas pārstāvji šodien vienojās pirmajā kopīgajā konferencē par šo jautājumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Patlaban Latvijas aprēķinātie zaudējumi ir 300 miljardi eiro. Lietuva aprēķinājusi divreiz lielāku summu – 730 miljardi eiro, savukārt Igaunija padomju okupācijas nodarīto zaudējumu kopējo apjomu vēl nav aprēķinājusi.

Kā skaidro konferences dalībnieki, kopējas deklarācijas parakstīšana ļaus visām trim valstīm vadīties pēc vienotas metodoloģijas savos aprēķinos un apliecinās Eiropai un Krievijai, ka Baltijas valstis ir vienotas šajā jautājumā.

Deklarācijas parakstīšana gan nenozīmē, ka Latvija, Lietuva un Igaunija arī kompensāciju varētu pieprasīt kopīgi. Šis jautājums esot jākārto katras valsts divpusējo attiecību ar Krieviju ietvaros.

TOP komentāri

 • Kartupelis ar mugurkaulu
  +1 +1 0

  Kartupelis ar mugurkaulu

  Krievu okupantiem būs jāmaksā par visiem noziegumiem ko šeit ir sastrādājuši!!!Sods krievam ir jāsaņem!!!
 • ES
  0 0 0

  ES

  Būtu jau gan, bet tas nenotiks.Kamēr PSRS un tās ideju pārmantotāji starptautiski nebūs pielīdzināti fašistiem, būs klusums.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl