Baltijas jūras virzienā dodas divi Krievijas karakuģi ar kodolgalviņas nestspējīgām raķetēm

Komentāri

Baltijas jūras virzienā pašlaik dodas divi Krievijas karakuģi ar kodolgalviņas nestspējīgām raķetēm. To darbības rādiuss un militārā kapacitāte pārspēj pat nesen Kaļiņingradā uz zemes izvietoto Iskander raķešu radīto draudu līmeni. Latvijas Aizsardzības ministrijā uzskata – mums jābūt gataviem jauna līmeņa psiholoģiskajai spriedzei, ko rada Krievija, tomēr šo ziņu sagaida bez panikas.

Aizvadītajās dienās visu skatieni bijuši pievērsti knapi uz priekšu kustošajam aviācijas bāzes kuģim Admiral Kuzņecov, kuru, stipri dūmojošu un vien ar daļēji darbinātiem dzinējiem, pavada pamatīgi flotes papildspēki. Krievija to sūta ceļā uz Vidusjūru, lai piedalītos operācijās Sīrijā. Taču mazāk pamanāma bijusi kādu citu divu Krievijas artilērijas kuģu ceļošana pretējā virzienā, no Vidusjūras.

Vispirms tie piestāja Maltā, tad Spānijā, bet nu jau izkuģojuši cauri Lamanša šaurumam. Kā militārie eksperti, tā Aizsardzības ministrija ir pārliecināta – to galamērķis ir Baltijas jūra.

“Mums jāraugās kopumā. Krievijas aktivitātes mūs ieved jaunā fāzē. Pie psiholoģiskās spriedzes jāpierod. Gan Iskander raķetes, gan Kuzņecova grupas ceļojums, gan korvešu ceļojums uz Baltijas jūru ir spēka demonstrācija. Kopumā Eiropai,” teic Aizsardzības ministrijas Valsts sekretārs Jānis Garisons.

Kuģi ir aprīkoti ar Kalibr tipa raķetēm, kas, savukārt, var tikt aprīkotas ar kodolgalviņām. To darbības rādiuss pārsniedz pat 2,5 tūkstošus kilometru. Līdz šim Krievijai nekā tik spēcīga Baltijas jūras flotē nav bijis. Jautāts, vai mūsu pusei pienāktos kā atbildēt, Valsts sekretārs uzsver – galvenais neļaut tikt iebiedētiem.

“Varšavas samitā tika pieņemti konkrēti lēmumi, kuri pašlaik tiek pildīti. Mēs situāciju analizējam un monitorējam, pamata nav satraukumam, kuģu pārvietošanās pati pat sevi nerada draudus,” norāda Garisons.

Turklāt jāņem vērā, ka Krievijas ekonomika atrodas neapskaužamā bedrē. Muskuļu demonstrēšana uz āru nepieciešama arī iekšpolitiskiem mērķiem.

Lasi vēl