Baltijas jūrā trūkst zivju, zvejnieki spiesti sagriezt kuģus un saņemt kompensācijas

Komentāri

Pirmdiena, 15. februāris, bija pēdējā diena, kad zvejnieki varēja pieteikties kompensācijām par saimnieciskās darbības izbeigšanu jeb kuģu sagriešanu.

Lauku Atbalsta dienestā, kur pieņem projektus valsts un Eiropas Savienības Zivsaimniecības fonda atbalsta pasākumā, prognozē, ka nākotnē jaunu pieteikumu nebūs. Speciālistu vērtējumā zvejas flotes mazinājums ir loģisks – Baltijas jūrā trūkst zivju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rinalds Vācers, LAD Zivsaimniecības un valsts atbalsta departamenta direktors:

Kopš 2004. gada ir izņemti 200 kuģi, bet jāsaka, ka lielākā daļa no tiem ir zvejas laivas, kas zvejo piekrastē. Lielo kuģu ir stipri mazāk. Taču, ja skatāmies no ekonomiskā viedokļa, tas bija vajadzīgs, jo netika izņemti jaunie kuģi, bet vecie. Tas flotes apjoms, kas ir palicis, tas ir pilnībā rentabls pret tām iespējām, ko varam nozvejot.

Kompensācija par sagrieztu kuģi svārstās vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā. Savukārt vidēji vienam zvejniekam, kas spiests zaudēt darbu izmaksā ap 12 tūkstošiem eiro vienreizēju kompensāciju. Taču, tā kā lielākā daļa zvejnieku parasti ir pirmspensijas vecumā, saņemtā nauda ne vienmēr kalpo kā atspēriena punkts, lai pārkvalificētos vai uzsāktu uzņēmējdarbību.

Foto

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl