Komentāri

Latvijas jūras spēki kopā ar sabiedrotajiem Baltijas jūrā rīko starptautiskās militārās mācības. To mērķis ir attīrīt Baltijas jūru no sprādzienbīstamiem priekšmetiem, kuru Latvijas ūdeņos joprojām ir ļoti daudz.

Starptautisko militāro mācību “Open Spirit 2017” mērķis ir iznīcināt Pirmā un Otrā pasaules kara laika sprādzienbīstamos priekšmetus. Izrādās, Baltijas jūrā joprojām atrodamas vairāk nekā 80 000 dažāda veida mīnas un torpēdas, kas apdraud kuģošanu.

Latvijas teritoriālajos ūdeņos atrodas aptuveni 15 000 mīnu. Visvairāk – Irbes jūras šaurumā, kas ir populārākais kuģošanas maršruts. Atrast sprādzienbīstamos priekšmetus nav viegls uzdevums. 25 gadu laikā neitralizētas vien 833 mīnas. Latvijas jūras spēku rīcībā iepriekš bija novecojušas iekārtas, bet pagājušajā gadā no Francijas nopirkti jauni zemūdens aparāti. Ar to palīdzību kļuvis vieglāk noteikt priekšmetus, kas atrodas jūras dzelmē.

Lai parādītu, kādas sekas var radīt nejauši aizskarta jūras dzelmē esoša mīna, šodien militārās operācijas laikā tika sarīkota sprādzienbīstama priekšmeta neitralizēšana.

Militāras operācijas ietvaros no nupat avarējuša kuģa tiek veikta pasažieru evakuācija.

Latvijas Jūras spēku vadītajā operācijā šogad piedalās vairāk nekā 15 kuģi un sešas ūdenslīdēju atmīnētāju komandas no 10 valstīm. Šogad militārās operācijas laikā izdevies atrast divas torpēdas, 34 dažāda veida mīnas un vēl 231 objektu, kurš nav bijis sprādzienbīstams. Mācības Baltijas jūrā turpināsies līdz 31. augustam.

Lasi vēl