Komentāri
Baltijas jūrā izglābj vīrieti, kurš diennakti dreifējis laivā
Foto: Flickr.com / Ronald Saunders

Svētdien, 26. jūlijā, plkst. 10.39 Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) saņēma informāciju no Rīgas kuģu satiksmes dienesta, ka kravas kuģis RIG 11 jūras jūdzes (apmēram 20 km) no Rīgas ir novērojis dreifējošu piepūšamo gumijas laivu, kurā atrodas cilvēks, informē Jūras spēku flotes krasta apsardze.

MRCC Rīga nekavējoties norīkoja Krasta apsardzes dienesta dežūrkuģi KA-06 Gaisma doties uz notikuma vietu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Laikā, kad Krasta apsardzes dienesta dežūrkuģis devās uz notikuma vietu, slikto laikapstākļu dēļ cietušais pārkrita pār laivas bortu. Kuģim RIG tika dots rīkojums nolaist glābšanas laivu un sniegt palīdzību cietušajam. Kuģis KA – 06 Gaisma devās uz kuģi RIG, lai paņemtu cietušo un viņa peldlīdzekli un nogādātu viņu uz Jūras spēku flotiles piestātni Buļļupē, kur viņus jau gaidīja Neatliekamā medicīniskā brigāde.

Pēc cietušā vārdiem, viņš dreifā ir pavadījis veselu diennakti. Saskaņā ar Krasta apsardzes dienesta informāciju gadījums varēja beigties arī ne tik veiksmīgi, jo peldlīdzeklis, kurš ir nopērkams lielākajā daļā lielveikalu, neatbilsts kuģošanai atklātā jūrā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl