1 komentārs
Baltijas ceļa jubilejas koncerts pulcējis pāris tūkstošus skatītāju
Cilvēki "Baltijas ceļa" 25.gadadienai veltītajā lielkoncertā pie Brīvības pieminekļa. (Foto: LETA)

Vakar vakarā Baltijas ceļa 25. gadadienai veltītajā lielkoncertā Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, bija pulcējušies pāris tūkstoši cilvēku.

Kā novērojusi aģentūra LETA, cilvēki uz koncertu bija atnākuši gan ar ģimenēm, gan draugiem. Brīvības pieminekļa laukumā ieradušies arī vairāki Baltijas ceļa atceres velobrauciena dalībnieki ar saviem divriteņiem.

Skatītāju vidū bijušas arī vairākas valsts amatpersonas, savukārt blakus Francijas vēstniecībai novietoti Valsts policijas transportlīdzekļi, pie kuriem uzturas policisti. Koncerta dēļ satiksme tuvējās ielās nav būtiski ierobežota.

Atceroties Baltijas ceļu, lielkoncerta ideja ir balstīta Baltijas valstu vienotības apliecinājumā. Koncerta kodolu veido Liepājas Simfoniskais orķestris un Valsts akadēmiskais koris “Latvija” Māra Sirmā, Paula Megi un Modesta Pitrena vadībā.

Koncertā uzstājās solisti Daumants Kalniņš, Ieva Prudņikovaite un Jeronimus Milus. Koncertā piedalās arī grupa “Remix”.

Lielkoncertā skanēja Latvijas komponistu Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Zigmāra Liepiņa, Ulda Marhilēviča, Borisa Rezņika kompozīcijas, kā arī skaņdarbi, kurus sarakstījuši Lietuvas un Igaunijas komponisti – Arvīds Malcis, Roks Radzevičus, Villems Kaps un Tonis Megi.

Koncerta scenogrāfiju, gaismu režiju un videoprojekcijas veidojis Māris Kalve, Mārtiņš Feldmanis un Didzis Jaunzems.

Sestdien, 24. augustā, apritēja 25 gadi, kopš Lietuvas, Latvijas un Igaunijas iedzīvotāji sadevās rokās, izveidojot Baltijas ceļu – 600 kilometru garu cilvēku ķēdi no Tallinas cauri Rīgai līdz pat Viļņai. Tā bija Baltijas valstu nevardarbīgās pretošanās kulminācija, kas notika 1989.gada 23.augustā.

Demonstrācija pievērsa pasaules uzmanību Molotova-Ribentropa noziedzīgā pakta parakstīšanas 50.gadadienai, kad PSRS un Vācija sadalīja ietekmes sfēras Austrumeiropā, tādējādi pieņemot lēmumu par daudzu tautu likteņiem.

2009.gada 30.jūlijā Baltijas ceļa dokumentālais mantojums tika iekļauts UNESCO “Pasaules atmiņas” starptautiskajā reģistrā.

Baltijas ceļa 25.gadadiena tika pieminēta daudzviet Latvijā, kā arī Lietuvā, Igaunijā un arī citviet pasaulē.

TOP komentāri

  • Baiba
    0 0 0

    Baiba

    Kāpēc jums šķiet, ka pie Brīvības pieminekļa pulcējušies "pāris", varbūt tomēr "vairāki" tūkstoši cilvēku?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl