Baltijā strauji pieaug Āzijas valstu tūristu skaits. Ar ko tas skaidrojams?

Pievienot komentāru
Baltijā strauji pieaug Āzijas valstu tūristu skaits. Ar ko tas skaidrojams?

Baltijā pēdējos gados vērojams straujš Āzijas valstu tūristu skaita pieaugums. Īpaši daudz Latviju, Lietuvu un Igauniju apmeklē Japānas ceļotāju. Lai spriestu, kā vēl vairāk kāpināt tālo austrumu zemju ciemiņu skaitu, šonedēļ Rīgā norisinājās starptautisks forums, kurā Baltijas valstis Āzijas tūrisma firmu vadītājiem prezentēja mūsu tūrisma piedāvājumus.

Baltijas tūrisma forums ir jau tradicionāls pasākums, kas šogad norisinās desmito reizi. Ja iepriekš tā laikā galvenā uzmanība tika koncentrēta uz Rietumvalstu ceļotāju piesaisti, tad šobrīd Baltijas valstis fokusējušās uz Āziju, no kurienes pēdējā laikā vērojams straujš ceļotāju skaita kāpums.

Kā viens no galvenajiem trumpjiem, kas palielina Baltijas vērtību tūristu acīs ir drošība – te ceļotājus neapdraud terorisms. Baltija Āzijas ceļotājus pievilina arī kā līdz šim neapgūts un vēl neizpētīts tūrisma galamērķis.

Mūsu tūrisma departaments piedalās ļoti daudzos starptautiskos pasākumos, kur ļoti aktīvi valsti reklamē. Protams, arī sociālajos tīklos, kas mūsdienās paver ļoti lielas iespējas.

Āzijas iedzīvotāji Baltijas valstis un arī Skandināviju lielā mērā ir atklājuši tieši pateicoties lidsabiedrībai Finnair, kam ir ļoti labi savienojumi ar Āziju, kas arī izskaidro šo straujo tūristu skaita kāpumu.

Japāņus, Ķīniešus un korejiešus pievilina mūsu daba, kultūra un tradīcijas, no kurām dažas tika demonstrētas tūrisma foruma apmeklētājiem.

Katrai no valstīm ir savas pievilcīgās puses. Piemēram, Latvijai ir fantastiski rokdarbi un skaista daba un šāda kombinācija Japānas cilvēkiem šķiet saistoša.

Baltijas valstu kopīga reklamēšanās mūsu skatījumā ir unikāla. Es pārstāvu ceļojumu aģentūru un mums Baltijas valstis ir jauns galamērķis

Par to, ka Āzijas valstu ceļotāju Vecrīgas ielās netrūkst, pārliecinājās arī TV3 ziņas. Vienlaikus kupolā skaitā kā allaž sastopami arī rietumvalstu tūristi. Tostarp, ostā piestājis kruīza kuģis ar Vācijas ceļotājiem. Tūrisma nozares aplēses liecina, ka gadā Latviju apmeklē aptuveni 2 miljoni tūristu. Rīgā viens ceļotājs dienā iztērē aptuveni 100 eiro.

Video