Komentāri

Pavērsiens skandalozajā Baltezera aktīvista Artūra Priedes lietā – tiesa viņam piespriedusi trīs gadus reālu cietumsodu, atzīstot viņu par vainīgu 50 000 eiro liela kukuļa izspiešanā no kāda būvniecības uzņēmuma. Pats Priede gan joprojām uzsver, ka ticis apzināti iegāzts un sola spriedumu pārsūdzēt.

Biedrības “Par brīvu Lielā Baltezera krastu” vadītāju Artūru Priedi aizturēja 2012. gada aprīlī, kādā lielveikalā – brīdī, kad viņa rokās atradās mape ar 50 000 eiro. Tad mediji vēstīja par smalki izplānotu izspiešanas shēmu – proti, viņa vadītā biedrība aktīvi cīnījusies pret kādas smalkas viesnīcas būvniecību ezera krastā, bet, lai pārtrauktu šo cīņu, uzņēmējiem pieprasījusi samaksu. Pēc dažām dienām lieta tika izbeigta, jo Priede savu vainu atzina un izspiesto naudu atdeva.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr Ģenerālprokuratūra šo lēmumu atzina par nelikumīgu un atcēla, tāpēc krimināllieta atkal nonāca tiesā. Uz apsūdzēto sola Priede sēdās 2014. gada martā. Nu beidzot paziņots spriedums – viņam jāsēž trīs gadi cietumā. Tāpat viņam jāatmaksā vairāki nekā 7000 eiro kompensācija vienam no cietušajiem. Priedem arī piecus gadus liegts ieņemt vadošus amatus vides aizsardzības organizācijās.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa Priedi notiesājusi pēc panta par neatļautu labumu pieņemšanu lielā apmērā. Šobrīd Priede apgalvo, ka tomēr ticis iegāzts. Sprieduma pilns teksts būs pieejams 4. janvārī, pēc kā 10 dienu laikā to iespējams pārsūdzēt.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl