Komentāri

Pavērsiens skandalozajā Baltezera aktīvista Artūra Priedes lietā – tiesa viņam piespriedusi trīs gadus reālu cietumsodu, atzīstot viņu par vainīgu 50 000 eiro liela kukuļa izspiešanā no kāda būvniecības uzņēmuma. Pats Priede gan joprojām uzsver, ka ticis apzināti iegāzts un sola spriedumu pārsūdzēt.

Biedrības “Par brīvu Lielā Baltezera krastu” vadītāju Artūru Priedi aizturēja 2012. gada aprīlī, kādā lielveikalā – brīdī, kad viņa rokās atradās mape ar 50 000 eiro. Tad mediji vēstīja par smalki izplānotu izspiešanas shēmu – proti, viņa vadītā biedrība aktīvi cīnījusies pret kādas smalkas viesnīcas būvniecību ezera krastā, bet, lai pārtrauktu šo cīņu, uzņēmējiem pieprasījusi samaksu. Pēc dažām dienām lieta tika izbeigta, jo Priede savu vainu atzina un izspiesto naudu atdeva.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr Ģenerālprokuratūra šo lēmumu atzina par nelikumīgu un atcēla, tāpēc krimināllieta atkal nonāca tiesā. Uz apsūdzēto sola Priede sēdās 2014. gada martā. Nu beidzot paziņots spriedums – viņam jāsēž trīs gadi cietumā. Tāpat viņam jāatmaksā vairāki nekā 7000 eiro kompensācija vienam no cietušajiem. Priedem arī piecus gadus liegts ieņemt vadošus amatus vides aizsardzības organizācijās.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa Priedi notiesājusi pēc panta par neatļautu labumu pieņemšanu lielā apmērā. Šobrīd Priede apgalvo, ka tomēr ticis iegāzts. Sprieduma pilns teksts būs pieejams 4. janvārī, pēc kā 10 dienu laikā to iespējams pārsūdzēt.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl