Baltā galdauta svētkus svin arī bērnudārzos

4 komentāri

Baltā galdauta svētki par jaunu tradīciju kļuvuši dažos bērnudārzos. Rīgas 49. dārziņā pulcējās bērni, vecāki un arī draugi no citiem bērnudārziem.

Visi kopā dziedāja dziesmas, priecājās par uzplaukušajām pašu stādītajām puķēm un vienkārši kopā labi pavadīja laiku. Bērnu vecāki bija aizkustināti, ka patriotisms atvasēm tiek audzināts jau kopš mazotnes. Šeit Brīvības svētkus pie klātiem galdiem un ar dažādām aktivitātēm svin jau otro gadu.

Vineta Jonīte
Rīgas 49. pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja

Varbūt, ka tā ir manas komandas varēšana iziet ārpus rāmjiem, ārpus ierastās ikdienas un svinēt svētkus tā, kā pašiem gribētos. Aicinājums uz Baltā galdauta svētkiem bija iespēja, kurā mēs ieraudzījām divas dažādas lietas. Ne tikai tas, ka ģimene nāk pie mums, mēs varam iekārtot vidi, mēs varam svinēt svētkus, bet mēs varam arī padarīt darbiņus. Aicinājums uz Baltā galdauta svētkiem bija iespēja, kurā mēs ieraudzījām divas dažādas lietas. Ne tikai to, ka ģimene nāk pie mums, mēs varam iekārtot vidi, mēs varam svinēt svētkus, bet mēs varam arī padarīt darbiņus.

Piemēram, bērni jau rudenī iestādīja puķes, veidojot Latvijas kontūru, kas nupat uzziedējusi. Tāpat izveidota Lielvārdes jostas interpretācija, katram bērnam izkrāsojot nelielu tās daļu.

Kā jau īstos svētkos, arī šoreiz neiztikt bez ciemiņiem. Ieradās ne vien bērnu vecāki, bet arī draugi no citiem dārziņiem, ar kuriem nodoties dažādām aktivitātēm ir vēl aizraujošāk.

Par jaunu tradīciju kļuvušajiem svētkiem īpaši priecīgi ir bērnu vecāki.

“Īstenībā ļoti labs veids kā bērniem iemācīt svētkus svinēt, – Latvijai nozīmīgus svētkus,” norāda kāda bērna tēvs.

Savukārt kāda mamma min: “Tā sajūta, protams, ir brīnišķīga. Tā kopā būšana. Mēs pēc tam brauksim uz laukiem, tur iesim uz vietējo Baltā galdauta pasākumu. Bērni jāradina pie tādām lietām. Lai viņi sajūt tos svētkus un to latviskumu.”

Savukārt paši bērni Latvijas neatkarības atjaunošanai veltītajos svētkos bērni valstij novēl vienkāršas, bet būtiskas lietas.