Balsu pirkšanas dēļ Vienotībai būtu jāuzņemas politiskā atbildība, domā iedzīvotāji

Komentāri
Balsu pirkšanas dēļ Vienotībai būtu jāuzņemas politiskā atbildība, domā iedzīvotāji
Foto: LETA

Lielākā daļa jeb 71% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā uzskata, ka skandāla par iespējamo balsu pirkšanu dēļ Vienotībai būtu jāuzņemas politiskā atbildība, liecina pētījumu aģentūras TNS veiktā aptauja.

15% ir pretējās domās un nedomā, ka Vienotībai būtu jāuzņemas politiskā atbildība, savukārt vēl 14% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr puse jeb 51% aptaujāto Latvijas domā, ka atbilstošākā rīcība gadījumā, ja tiks konstatēts, ka ir notikusi balsu pirkšana, būtu Dzintara Zaķa aiziešana no politikas. Ceturtā daļa (26%) uzskata, ka atbilstošākā rīcība būtu kāda no Vienotības līderiem atkāpšanās. Savukārt 4% iedzīvotāju uzskata, ka šādā gadījumā vainīgajam jāstājas tiesas priekšā, bet vēl 4% ir pārliecināti, ka Vienotībai kā partijai būtu jāaiziet no politikas, bet 3% iedzīvotāju norādījuši, ka, viņuprāt, Vienotībai būtu jāaiziet no koalīcijas. 2% iedzīvotāju uzskata, ka gadījumā, ja tiktu konstatēts, ka ir notikusi balsu pirkšana, būtu jāanulē vēlēšanu rezultāti un jārīko atkārtotas vēlēšanas. Pārējie norādījuši citu atbilžu variantu. Vēl 7% iedzīvotāju nav spējuši sniegt konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Lasi vēl