Bakteriālais vēzis apdraud skaistos kastaņkokus!

Komentāri

Latvijā konstatēta jauna bīstama koku slimība – bakteriālais vēzis, kas kaitē zirgkastaņām.

Bakteriālais vēzis līdz šim bija izplatīts Eiropas ziemeļrietumu daļā, bet nu tas izplatījies arī līdz Latvijai. Pagaidām gan atklāts tikai viens inficēts koks Jelgavā, taču nav izslēgts, ka arī citur Latvijā var būt kādi saslimuši koki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šī infekcija var izplatīties ar vēju un lietus ūdeņiem. To var pārnēsāt arī kukaiņi un citi organismi, slimību var pārnest arī ar inficētiem instrumentiem. Ar bakteriālo vēzi slimu koku glābt vairs nevar, tāpēc to vislabāk nozāģēt.

Valsts Augu aizsardzības dienesta pārstāve Gunita Bokuma:

Stumbra mizas bojājumi, ko cilvēks ar aci var redzēt. Tie ir apmēram metra augstumā no zemsedzes pie sakņu kakla izdalās tāds eksodāts tumšs, var teikt – sulo. Vēlāk tas maina krāsu. Paliek tāds sarkani brūni dzeltens un necaurspīdīgs. Tajā vietā, kur tek šis šķidrums, miza ir uzbriedusi.

Vēlāk bojātajā vietā miza saplaisā un sašķeļas. Tad slimība pāriet uz koka zariem un pāris gadu laikā tas nokalst.

Ja iedzīvotājiem ir aizdomas par inficētu koku, jāsauc Valsts Augu aizsardzības dienesta inspektori, kas paņems paraugus un noteiks precīzu kaites iemeslu.

Foto:

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl