Baidoties par eksāmenu “noplūdi”, policija pārbauda Twitter un sludinājumu portālus

0 Komentāru
Baidoties par eksāmenu “noplūdi”, policija pārbauda Twitter un sludinājumu portālus
Foto: F64

Daudziem skolēniem šis laiks paiet intensīvās mācībās. Jaunieši steidz atkārtot apgūto vielu dažādos priekšmetos, jo jau pēc divām nedēļām sāksies eksāmeni 12. klasēm. Pirmais jau pēc nedēļas būs angļu valodas centralizētais eksāmens, tomēr daļa to nekārtos, jo laikus nokārtojuši starptautiski atzīto angļu valodas pārbaudījumu.

Vairumā mācību priekšmetu šobrīd notiek vidusskolā apgūtās vielas atkārtošana un zināšanu nostiprināšana. Arī angļu valodā, kur gaidāms pirmais centralizētais eksāmens šogad. Neliela daļa skolēnu gan to nekārtos, jo jau ir kārtojuši starptautisko IELTS angļu valodas pārbaudījumu, kura rezultāti ir atzīti augstskolās visā pasaulē. Un tagad arī Latvijā.

Foto

Eksāmena kārtošana izmaksāja 180 eiro un šo iespēju valstī kopumā izmantoja 233 jaunieši. IELTS atšķiras no centralizētā eksāmena, piemēram, klausīšanās daļā skaņu celiņi tiek atskaņoti tikai vienreiz.

Skolotāju novērojumi liecina, ka pēdējos gados svešvalodu zināšanas jauniešiem ir pat labākas nekā izpratne par dzimto valodu – par to liecinot eksāmenu rezultāti. Un to atzīst arī paši skolēni.

Šis ir arī pirmais gads, kad apmēram 3500 skolēniem ir jākārto kāds no dabas zinātņu pilota eksāmena – ķīmija, fizika vai dabas zinātnes kopumā. Skolēni, sākot mācības 10. klasē, par to, ka būs jākārto šie eksāmeni, vēl nezināja. Tomēr šā eksāmena atzīmi atestātā pēc skolēna izvēles varēs arī nenorādīt.

Kopumā centralizētos eksāmenus kārtot šogad pieteikušies vairāk nekā 16 000 cilvēku – tostarp arī tie, kas eksāmenu nav nokārtojuši, piemēram, pērn. Valsts izglītības satura centrs pagaidām nav saņēmis nevienu ziņojumu par noplūdušiem eksāmenu materiāliem, taču pēc jau gadiem izstrādātas sistēmas veic pārbaudes.

“VISC sadarbībā ar drošības policiju regulāri pārbauda šos sludinājumu portālus un arī Twitter kontā skatās, kur kas ir noplūdis un protams gadās arī, ka paši ziņo,” stāsta VISC pārstāve Diāna Āboltiņa

Eksāmenu noplūde pērn netika konstatēta, taču atsevišķiem jauniešiem eksāmenus anulēja, jo viņi pārbaudījumu laikā izmantoja neatļautas ierīces.

Valsts izglītības satura centrs eksāmenu iespējamas noplūdes vai tirdzniecības mēģinājumu gadījumos aicina iedzīvotājus par to ziņot zvanot pa uzticības tālruni vai rakstot e-pastu.

Video

0 Komentāru