Baidoties no diskriminācijas, vairāki geji un lesbietes pametuši Latviju

6 komentāri

Baidoties no diskriminācijas ikdienā, vairāki Latvijas geji un lesbietes ir izvēlējušies pārcelties uz dzīvi citā valstī, atklāj Lielbritānijas geju un lesbiešu imigrācijas grupas vadītājs Pols Deleins. Vērienīgā konferencē Rīgā piektdien pasaules līmeņa cilvēktiesību eksperti sprieda, kā politikas veidotāji var uzlabot seksuālo minoritāšu tiesisko aizstāvību.

Seksuālo minoritāšu nevienlīdzība, salīdzinot ar heteroseksuāliem cilvēkiem Latvijā, ir viena no sliktākajām Eiropā. Piemēram, uzzinot personas dzimumorientāciju, Latvijā mēdz atbrīvot no darba, smagi piekaut uz ielas, izmantot emocionālo vardarbību, izsaka draudus, vajā internetā. Šie un citi iemesli ir cēloņi līdz šim vēl neapzinātai emigrācijai no Latvijas uz Lielbritāniju, kur homoseksuālu cilvēku tiesiskais stāvoklis ir vislabākais Eiropā.

“Daudzi cilvēki no Latvijas ir pārcēlušies uz Londonu pēdējos gados, jo, viņuprāt, ikdiena Lielbritānijā ir daudz brīvāka un drošāka. Emigrējušie latvieši man teikuši, ka bailēs no sekām bijuši spiesti slēpt savu orientāciju no ģimenes un darbavietas. Tas ir nepieļaujami, ka savas identitātes dēļ jāiedzīvo diskriminācija, vardarbība skolā vai atlaišana no darba,” teic Lielbritānijas geju un lesbiešu imigrācijas grupas vadītājs Pols Deleins.

Sestdien Vērmanes parkā notiks lielākais seksuālo minoritāšu gājiens, kāds jebkad Latvijā bijis. Plānots, ka visas Eiropas praidā piedalīsies divi tūkstoši cilvēku.

Skaties video:

TOP komentāri

 • maija
  +3 +2 -1

  maija

  pareizi ir, nav ko bojat Latvijas gaisu ar savu pederastiju! pederasti tadi paši ka pedofili, ko tad pedofilus ari legalizesim!?????
 • doremi
 • Uldis Sēne
  0 0 0

  Uldis Sēne

  Neviens no mūsu medijiem pat neiepīkstas par to, ka tajās rietumvalstīs, kur jau pilnā sparā rit LGBT uzvaras gājiens, tiek diskriminēta un terorizēta lielākā sabiedrības daļa. Viens no pēdējiem piemēriem ir lietuviešu DJ Mario Basanova diskriminācija, festivālu menedžeriem atceļot viņa uzstāšanos lielos Eiropas mūzikas festivālos tikai dēļ tā, ka izteicis draugu pulkā savu nepatiku par homoseksuālismu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl