”Es taču gribu dzīvot!” skanēja Baibas pēdējie vārdi…

38 komentāri

Šodien, pēc mēnešiem ilgas cīņas par dzīvību, mūžībā aizgājusi Baiba Barone. Viņas centieniem uzveikt neārstējamo aknu slimību sekojusi līdzi visa Latvija. Tieši līdzcilvēki bija arī tie, kuri saziedoja naudu, lai sievietei varētu veikt aknu transplantāciju Igaunijā, jo valsts pārcēla termiņu, no kura šī operācija tiktu apmaksāta. Taču diemžēl, gaidot garo rindu uz donoru, jaunās sievietes organisms tiktāl tika novārdzināts, ka arī pēc aknu pārstādīšanas, Baiba tomēr neatguvās.

Steidzama operācija, kas izrādījās izšķirošā

Skumjā ziņa no Tartu klīnikas Igaunijā pienāca šajā pēcpusdienā. Baibas Barones mamma pavēstīja, ka viņas meita īsi pirms vieniem aizgājusi mūžībā. Vakarnakt mediķi Baibai veica steidzamu operāciju, lai likvidētu izveidojušos trombu, taču pēc tās viņa tā arī neatguvās. Pirms 11 dienām Baiba beidzot sagaidīja aknu donoru un igauņu mediķi uzņēmās risku veikt aknu transplantāciju, lai arī jaunās sievietes ķermenis, gaidot rindu uz orgānu, bija ārkārtīgi novārdzināts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Problēmas ar pārstādītajām aknām

Gandrīz visu pēcoperācijas laiku Baiba tika turēta mākslīgā miegā, un vēl vakar mediķi neslēpa – viņas veselības stāvoklis ir ļoti nopietns. Ķermenis jauno orgānu nesteidza pieņemt, saasinājās problēmas ar kuņģi un ar nierēm.

Silvers Sarapū, Tartu klīnikas Intensīvās terapijas galvenais ārsts

Mēs pārbaudām aknas katru dienu. Neslēpšu, – ar jauno orgānu pastāv vairākas problēmas. Bet tikai laiks rādīs, kā viss attīstīsies.

”Es taču gribu dzīvot!” skanēja Baibas pēdējie vārdi

Visu šo laiku pie Baibas gultas no rīta līdz vakaram atradās meitenes mamma. Arī vakar, kad viņa gulēja zāļu izraisītā miegā. Vēl vakar Māra cerēja. Cerības nezaudēja arī ārsti.

Māra, Baibas mamma

Kad es pie viņas piegāju, viņa dzirdēja manu balsi. Es redzēju pēc sejas vaibstiem, ka viņa mani ir sadzirdējusi, viņa mēģināja atvērt acis, paskatīties uz mani. Sapratu, ka viņa mani dzird.

Māra ar asarām atceras meitas pēdējos vārdus, pirms Baibu šīs nedēļas sākumā mediķi izlēma atkal laist zāļu miegā, jo viņai bija sākusies iekšējā asiņošana. Baiba esot teikusi: ”Mammu, es taču gribu dzīvot!”.

Valsts Baibu apmuļķoja

Taču izdzīvot neizdevās ne vien smagās slimības, bet arī valsts attieksmes dēļ, kas Baibas ģimeni , varētu teikt – apmuļķoja. Apmēram pirms gada sieviete saņēma vēstuli no Nacionālā veselības dienesta, kurā rakstīts – no 2016.gada jūlija valsts sāks apmaksāt aknu transplantācijas operācijas. Mārai, kura strādā par māsiņu, 50 tūkstoši eiro bija milzu summa, tādēļ ģimene, paļāvās uz valsts solīto, pacietīgi gaidīja vasaru. Taču pēdējā brīdī valdība tomēr lēmumu mainīja, apmaksas termiņu pārceļot uz nenoteiktu laiku. Ja Baibas ģimene ko tādu būtu zinājusi, ziedojumi tiktu vākti krietni agrāk, un, visticamāk, šodien Baiba būtu starp mums.

Māra, Baibas mamma

Es vispār tam nespēju noticēt, kā var šitā spēlēties? Vienu dienu saka jā, otru – nē, jums tomēr nauda nebūs, mēs tomēr nedosim! Tā ir spēlēšanās ar cilvēka dzīvībām.

Latvija ir palikusi vienīgā valsts Eiropā, kas neapmaksā aknu transplantācijas operācijas. Gadā tādas būtu nepieciešamas vismaz 20 cilvēkiem.

TOP komentāri

 • lasītāja
  +17 +16 -1

  lasītāja

  Kā vispār var būt operācijas un zāles par tādām mežonīgām summām, ja cilvēkiem tik lielas algas nav, lai varētu nomaksāt visu. Tas nav normāli!
 • L.
  +16 +14 -2

  L.

  Tiesā tos ārstus, kas uzstādīja nepareizu diagnozi - vēzis, un Baibai bija jāiziet ķīmijas kursi, kas nekāda ziņā viņas aknu stāvoklī neuzlaboja, bet pieļauju, ka tieši pretēji. Un pēc tā vēl valsts atļāvās sākotnēji atteikties palīdzēt? Kas par necilvēkiem:( Lai miers Baibai un visdziļākā līdzjūtība viņas ģimenei. ...
 • Agy
  +12 +12 0

  Agy

  Ir sausmigu skumji sodien.Cereju ka daudzi lidz pedejam.Un ka tie Valsts viri var mierigi gulet?Dala naudu pa labi un pa kreisi ar kaut kadam debilam kvotam muzejiem un muzikas skolam kad reali cilveki mirst.Realan gimenem ir smags zaudejums.Reala izmisusi mamma,masa,tetis......kad valsts beigs izsaimniekot naudu un pieversisies cilvekiem?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl