“Bagātnieku nodoklis” lielo algu saņēmējiem piemērots pamatoti, jau otrajā spriedumā nosaka Satversmes tiesa

2 komentāri
“Bagātnieku nodoklis” lielo algu saņēmējiem piemērots pamatoti, jau otrajā spriedumā nosaka Satversmes tiesa
Ieva Čīka / LETA

Solidaritātes nodoklis lielo algu saņēmējiem piemērots pamatoti. To šodien jau otrajā spriedumā atzina Satversmes tiesa, taču sabiedrība varētu tā arī neuzzināt, kuri bija tie uzņēmēji, kas nodokli apstrīdēja.

Solidaritātes nodoklis stājās spēkā 2016. gadā, uzliekot par pienākumu to maksāt personām, kuru gada ienākumi pārsniedz 48 000 eiro.

Tā dēvēto bagātnieku nodokli apstrīdēja gan darbinieki, gan paši uzņēmumi. Pirms mēneša tiesa jau noraidīja privātpersonu pieteikumu atcelt nodokli, atzīstot to par pamatā atbilstošu Satversmei.

Vienīgie iebildumi tiesai bija par to, ka dažādām nodarbināto grupām, piemēram, pensionāriem, ieslodzītajiem un citiem, ir dažādas nodokļa likmes. Šī kļūda likumdevējiem jānovērš līdz nākamā gada beigām.

Šodien tiesa pieņēma teju identisku spriedumu, skatot uzņēmumu sūdzību. Sākotnēji gan bija paredzēts, ka pieteicēju vārdi netiks atklāti līdz nolēmuma pasludināšanai, taču tiesa turpina tos turēt slepenībā.

Tas esot ļāvis lietu izskatīt mierīgi, taču patlaban, ja kāds vēlas iepazīties ar pieteicēju vārdiem, var ar oficiālu informācijas pieprasījumu vērsties tiesā, kas to izvērtēs.

Jāpiebilst, ka savus vārdus neatklāt tiesai lūdza paši sūdzības iesniedzēji.

Patlaban uzņēmumu aizstāvji konsultēsies, vai vērsties ar tālāku prasību Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

2 komentāri