Babītē nozāģē kokus, pilnus ar putnēniem ligzdās

1 komentārs

Babītes pagastā Sēbru ciemā norit pamatīgi ceļu darbi, lai savestu ceļu, kas tam vijas cauri. Ceļā malā līdz šim slējās koku aleja, un daudzu koku vidus bija izpuvis, tāpēc tie ir izzāģēti. Taču koku dobumos, kā jau pavasaros ierasts, putni bija savijuši ligzdas. Nu koki nozāģēti, bet ligzdas ar visiem putnēniem – izpostītas.

“Sen jau bija jāņem ārā, bet ne jau tagad,” skaidro vietējā iedzīvotāja Ingūna. Varētu jautāt – kāpēc nē? Tāpēc, ka šobrīd daudz veco koku dobumos ir pilni ar putnu ligzdām. “Braucu no darba un redzēju, ka viens no vecajiem alkšņiem ir nogāzts. Pirms tam biju redzējusi tur strazdu, kurš līda dobumā. Piegāju pie koka – jā, tur mazu putnēni, bet ligzda protams pamesta. Bet tagad – kaķis, žagatas, nezinu, kas tos ir izēduši, bet putnēnu tur vairs nav,” stāsta Ingūna.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bez tabu saskaitīja vismaz četrus koku dobumus, kuros bijušas ligzdas.  Ingūna uzskata, ka vajadzēja kokus zāģēt vai nu agrāk vai vēlāk. “Tie darbi viņiem neiet tik ātri, varēja pagaidīt vēl pāris nedēļas, kamēr strazdi izbaro (izaudzina-red.) savus putnēnus,” norāda Sēbru ciema iedzīvotāja.

Tomēr Bez tabu ar Inguna atklāj kādu ligzdu, kur putnēni vēl ir dzīvi. Ingūna domā, ka visticamāk tāpēc, ka tiem nav ticis klāt kaķis.

Lai izvērtētu postažu, Bez tabu pieaicina Latvijas ornitoloģijas biedrības vadītāju Viesturu Ķerus. Viņš norāda, ka Latvijā ar likumu ir liegts apdzīvotās vietās zāģēt kokus no 15. aprīļa līdz 30 jūnijam. Viņš atklāj, ka šo likuma normu iespējams apiet tikai gadījumā, ka pašvaldība uzskata, tieši šajā laika posmā veicami izzāģēšanas darbi, ja tie ir neatliekami. “Tāpēc būtu interesanti uzzināt, kāpēc Babītes pagasta dome uzskatīja, ka tieši šajā laikā izzāģēšanas darbi bija neatliekami,” norāda Ķerus.

Bez tabu vērsās pēc skaidrojuma pagasta domē. Babītes pašvaldības ceļu būves inženiere Antra Barisa norāda, ka minētie koki bijuši tādā stāvokli, ka zāģējumi jebkuros apstākļos. Ķerus gan uz šādu inženieres repliku norāda: “Mēs painteresēsimies par šo situāciju, jo ik pa laikam arī mežos, arī īpaši aizsargājamo putnu ligzdas, tiek nozāģētas, un tad kā arguments tiek izmantots tas, ka cilvēks kļūdījās un ir citi attaisnojumi. Bieži vien šie gadījumi tiek aizmirsti, bet mūsu uzdevums ir atgādināt, ka likums pārkāpts.”

Vaicāts, kāpēc ceļu nevarēja sākt rekonstruēt ātrāk vai vēlāk, Babītes pagasta priekšsēdētājs Andrejs Ence norāda, ka ceļa remontdarbu uzsākšanu esot reglamentējis līgums. “Līgumu pārkāpuši mēs neesam, bet varbūt varējām rūpīgāk padomāt par šiem putniem..”

Vairāk skaties video!

TOP komentāri

  • Ornitologs
    +7 +7 0

    Ornitologs

    "Ķerusu" - manas ausis deg! Vai tad tik grūti sameklēt mātē gūglē viena no LV slavenākajiem ornitologiem vārdu un pēcāk pareizi izlocīt pēc LV valodas likumiem? Skaties elvē, sēdies divi!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl