Ažiotāža ap Ekselence saldējumu: Ražotājs uzsver, ka nekas daudz nav mainījies

Komentāri

Lai arī Rīgas piena kombināta ražotajam Ekselence saldējumam ir mainījies sastāvs un līdz ar to arī – kvalitāti apliecinošā zīme uz tā, ražotājs akcentē, ka tagad saldējumam ir uzlabojusies konsistence.

“Tika mainītas tikai pārtikas piedevas, un tas arī viss – pārējais sastāvs ir palicis nemainīgs, produkts vēl aizvien ir no Latvijā ražota piena, krējuma. Produkts lielā mērā nav mainīts,” stāsta Food Union Kvalitātes departamenta vadītāja Inese Žēpere.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņa akcentē, ka tagad produkts esot kļuvis “krēmīgāks, to vieglāk ielikt deserta trauciņos, vieglāk lietojams, konsistence ir uzlabojusies”.

Tikmēr Latvijas pārtikas kvalitātes uzraugs aicina nepaļauties uz kvalitātes zīmēm – tās veikalu plauktos atrodamajiem produktiem ir daudz un dažādas, taču Latvijā un Eiropā uzraugi ir atzinuši zīmes par bioloģisko lauksaimniecību produktiem. Savukārt Latvijā ir arī zaļā un bordo karotīte, kas ražotāju produktiem tiek piešķirta saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem.

Skaties foto!

”Uzlabotajiem” Ekselences saldējumiem pievienotas veselībai kaitīgas vielas

“”Uzlabotā” Plombīra Ekselence ir ar taukskābju mono un diglicerīdiem, baltās akācijas un guāra sveķiem, karaginānu. Iepriekš bez šī varēja iztikt. No sastāva izņemta ciete, rīsu milti, citrusaugļu šķiedrvielas, inulīns un piena olbaltumvielas,” raksta kāds satraukts Facebook lietotājs un saldējuma Ekselence ēdājs.

Šeit pieejams detalizētāks ražotāja skaidrojums par vielām, kas pievienotas saldējumam.

Skaties video!

Lasi vēl