Autotransporta direkcija lūdz VID noskaidrot, vai “Rīgas mikroautobusu satiksmē” nav notikusi iejaukšanās kasu sistēmās

1 komentārs

Atcerieties neseno skandālu par iespējamām mahinācijām ar pārvadāto invalīdu skaitu uzņēmumā “Rīgas mikroautobusu satiksme”, Autotransporta direkcija (ATD) tagad pabeigusi pārbaudi, un esot gūts apstiprinājums aizdomām, ka dotēto pasažieru skaits varētu būt mākslīgi palielināts. Tagad Valsts policijai būs jāpārbauda, vai šeit nav notikusi krāpšanās.

ATD pārbaudē neizdevās gūt atbildi uz jautājumu, kāpēc Rīgas mikroautobusos katrs sestais pasažieris ir bijis invalīds. Tas ir neticams skaits un ir trīs līdz piecas reizes vairāk nekā citiem pārvadātājiem. Tāpēc savāktie dati nosūtīti Valsts policijai, lūdzot veikt izmeklēšanu.

“Mūsu uzmanību vērsa tas, ka ir personas, kuras mēneša laikā ir braukušas 500 reizes, bet ir arī tādi, kas braukuši vairāk par 300 reizēm, kas rada jautājumus, vai tiešām šīs personas fiziski ir izmantojušas šo transportu tik bieži, un vai tām personām ir bijusi legāla iespēja braukt bez maksas. Tā kā mās gaidām uz Valsts policijas aktīvu iesaistīšanos, kas ļautu šīs aizdomas vai nu noņemt, vai apstiprināt,” norāda ATD vadītājs Kristiāns Godiņš.

Paralēli direkcija vērsusies Valsts ieņēmumu dienestā (VID), lūdzot noskaidrot, vai nav notikusi iejaukšanās kasu sistēmās. Līdz patiesības noskaidrošanai iesaldēta valsts dotāciju izmaksa par invalīdu pārvadāšanu Rīgā. Gadā uzņēmums “Rīgas mikroautobusu satiksme” par šo pakalpojumu saņēma divus miljonus eiro.

“Mēs labprāt gaidīsim, lai brauc Valsts policija, gan VID, lai veic šīs pārbaudes, jo mēs esam pilnīgi pārliecināti par to, ka nekādas krāpniecības nav notikušas, jo kases aparātos manuāli iejaukties nevar,” norāda “Rīgas mikroautobusu satiksmes” pārstāve Maija Lazdiņa.

Jāpiebilst, ka šis nav vienīgais iespējamais pārkāpumus, kas saistīts ar “Rīgas mikroautobusu satiksmi” – pilnsabiedrību, kura patiesā labuma guvējs ir Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturētais uzņēmējs Aleksandrs Brandavs. Uzņēmums gan noliedz medijos izskanējušas ziņas, ka saistībā ar koruptīviem noziegumiem tiek pārbaudīta arī šā uzņēmuma darbība.

“Katrā ziņa tiesībsargājošas iestādes nav vērsušās uzņēmumā, un mēs nevaram apstiprināt šādu informāciju,” piebilst Lazdiņa.

Tikmēr satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) sola, ka nākotnē krāpšanas ar brīvbiļetēm būs daudz sarežģītāka, jo paredzēts mainīt biļešu validācijas sistēmu, izmantojot personu ID kartes.