5 komentāri

Ne visi koalīcijas politiķi gatavi pakļauties Nacionālās apvienības uzliktajam veto tā dēvētajā nepilsoņu zīdaiņu likuma jautājumā. Tādējādi joprojām nav skaidrs, vai Valsts prezidenta iniciatīva par automātisku pilsonības piešķiršanu nākamnedēļ saņems Saeimas vairākuma atbalstu un nonāks atbildīgajās komisijās tālākai izskatīšanai.

Vēl pirms Raimonda Vējoņa likumprojekta nonākšanas Saeimā Ministru prezidents Māris Kučinskis paziņoja, ka koalīcija to neatbalstīs, jo idejai par automātisku pilsonības piešķiršanu nepilsoņu ģimenēs dzimušiem bērniem veto uzlikusi Nacionālā apvienība.

Pret uzspiestu koalīcijas disciplīnu iestājas Zaļās partijas vadītājs Edgars Tavars, pēc kura teiktā zaļajiem bijušā partijas biedra Vējoņa iniciatīva ir jāatbalsta. Tāpat “par” likumprojektu nākamnedēļ varētu balsot arī daļa “Vienotības” frakcijas deputātu, turklāt runa nav tikai par četrotni, kas pievienojušies kustībai “PAR”.

Gan Zaļās partijas valde, gan “Vienotība” frakcija viedokli formulēs nākamnedēļ. Ja vismaz seši deputāti nepakļaujas koalīcijas disciplīnai, Vējoņa likumprojekts varētu nonākt Saeimas atbildīgajās komisijās, jo to atbalsta visas opozīcijā esošās partijas. Tās asi kritizē “nacionāļus” par jautājuma politizēšanu, jo runa ir pārdesmit bērniem gadā, kuriem vecāku rīcības dēļ tiek liegta Latvijas valsts pilsonība.

Pēdējos gados jaundzimušu nepilsoņu skaits krietni sarucis, jo pietiek ar viena vecāka piekrišanu, lai bērns saņemtu Latvijas pilsonību. “Nacionāļi” uzskata, ka, piedāvājot pāriet uz automātisku pilsonības piešķiršanu, Vējonis var sašķobīt Latvijas valsts pamatus.

TOP komentāri

 • Harijs Saukums
  +4 +3 -1

  Harijs Saukums

  Ir mums nepilsoņi, kas nerunā latviski, un būs arī pilsoņi, kas nerunās latviešu valodā.
  Labi ka emu jau vecs un nepiedzīvošu Latvijas bojā eju.
 • vienkaarshi ES
  +1 +1 0

  vienkaarshi ES

  Es nesaprotu,kaapeec vajag kaadam kaut ko UZBAAZT AR VARU. Ja vecaaki gribees savam beernam to LV pilsoniibu,tad pashi rakstiis papiiru un luugs to pieshkjirt,NEVIS OBLIGAATI JAAMAUCAS CILVEEKIEM VIRSUU. Ja pashi vinji nav pilsonji,tad arii savam beernam vinji to negrib,IR GAN STULBUMS.
 • EsEs
  0 0 0

  EsEs

  Var piešķirt vsiem bērniem, kuri dzimuši Latvijā ar vienu nosacījumu, ka viņi viši mācīsies skolā ar latviešu mācību valodu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl