Automātiska pilsonības piešķiršana Latvijā dzimušiem bērniem – daudzi politiķi gatavi cīnīties, lai īstenotu šo iniciatīvu

5 komentāri
Automātiska pilsonības piešķiršana Latvijā dzimušiem bērniem – daudzi politiķi gatavi cīnīties, lai īstenotu šo iniciatīvu
Evija Trifanova / LETA

Ne visi koalīcijas politiķi gatavi pakļauties Nacionālās apvienības uzliktajam veto tā dēvētajā nepilsoņu zīdaiņu likuma jautājumā. Tādējādi joprojām nav skaidrs, vai Valsts prezidenta iniciatīva par automātisku pilsonības piešķiršanu nākamnedēļ saņems Saeimas vairākuma atbalstu un nonāks atbildīgajās komisijās tālākai izskatīšanai.

Vēl pirms Raimonda Vējoņa likumprojekta nonākšanas Saeimā Ministru prezidents Māris Kučinskis paziņoja, ka koalīcija to neatbalstīs, jo idejai par automātisku pilsonības piešķiršanu nepilsoņu ģimenēs dzimušiem bērniem veto uzlikusi Nacionālā apvienība.

Pret uzspiestu koalīcijas disciplīnu iestājas Zaļās partijas vadītājs Edgars Tavars, pēc kura teiktā zaļajiem bijušā partijas biedra Vējoņa iniciatīva ir jāatbalsta. Tāpat “par” likumprojektu nākamnedēļ varētu balsot arī daļa “Vienotības” frakcijas deputātu, turklāt runa nav tikai par četrotni, kas pievienojušies kustībai “PAR”.

Gan Zaļās partijas valde, gan “Vienotība” frakcija viedokli formulēs nākamnedēļ. Ja vismaz seši deputāti nepakļaujas koalīcijas disciplīnai, Vējoņa likumprojekts varētu nonākt Saeimas atbildīgajās komisijās, jo to atbalsta visas opozīcijā esošās partijas. Tās asi kritizē “nacionāļus” par jautājuma politizēšanu, jo runa ir pārdesmit bērniem gadā, kuriem vecāku rīcības dēļ tiek liegta Latvijas valsts pilsonība.

Pēdējos gados jaundzimušu nepilsoņu skaits krietni sarucis, jo pietiek ar viena vecāka piekrišanu, lai bērns saņemtu Latvijas pilsonību. “Nacionāļi” uzskata, ka, piedāvājot pāriet uz automātisku pilsonības piešķiršanu, Vējonis var sašķobīt Latvijas valsts pamatus.

5 komentāri