Automašīnu Rīgā kļūst arvien vairāk. Arī ar 1000 jaunām stāvvietām var nepietikt…

0 Komentāru
Automašīnu Rīgā kļūst arvien vairāk. Arī ar 1000 jaunām stāvvietām var nepietikt…
Foto: LETA

Lai risinātu automašīnu novietošanas problēmu Rīgas iekšpagalmos, nākamgad galvaspilsētā plāno izbūvēt vairāk nekā 1000 jaunu autostāvvietu. Tomēr, kā izrādās, tas ir tikai piliens jūrā.

Ķengaraga iedzīvotājs Valdis cenšas pabeigt darbu ne vēlāk kā piecos vakarā. Ap šo laiku pie viņa daudzdzīvokļu mājas vēl ir, kur novietot mašīnu. Stāvvietu trūkuma problēma iekšpagalmos samilzusi visā Rīgā. Ir nepieciešami vairāki tūkstoši jaunu stāvvietu, tās ir vajadzīgas gandrīz katrā mikrorajonā.

Foto

Pēc Rīgas domes Satiksmes departamenta datiem, automašīnu skaits pilsētas ielās ir atgriezies pirmskrīzes līmenī. Pirms tam dome solīja, ka risināšot problēmu, bet tagad atzīst, ka iekšpagalmos stāvvietu skaitu palielināt nevarot.

Nākamgad pašvaldība plāno uzbūvēt vairāk nekā 1000 jaunu automašīnu stāvvietu. Apmēram 400 vietas plānotas Dzelzavas ielā, vēl 450 – Kurzemes prospektā, 130 – Rostokas ielā un 150 – Akadēmiķa Mstislava Keldiša ielā.

Pļavniekos, Keldiša ielā, zaļajā zonā starp ietvi un ielu tiks izbūvētas 150 jaunas “parkošanās” vietas. Ir iespējams, ka tādēļ nāksies nozāģēt arī dažus kokus. Pašvaldības policijas prioritāte ir Rīgas centrs. Auto novietošanu iekšpagalmos tā pārbauda tikai tad, ja kāds ir pasūdzējies.

Šogad Pašvaldības policija noformējusi vairāk nekā 5 tūkstošus protokolu par mašīnu novietošanu iekšpagalmos. 2561 protokols ir par Ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu, kad braucamais traucē satiksmei vai atrodas uz ietves.  Un vēl 2 641 protokols noformēts par automašīnas novietošanu apstādījumos. Neskatoties uz bargo sodu – līdz 350 eiro – spēkratu likšana iekšpagalmos ir viens no populārākajiem pārkāpumiem.

Video

0 Komentāru