3 komentāri
Automašīna smagi traumē zirgu; atbildīgie dienesti neliekas ne zinis
FOTO: Facebook

Sestdien, 30. maijā, Rugāju novadā automašīna notriekusi zirgu. ”Atskan tālruņa zvans no kādas meitenes: notriektā ķēvīte uz lauka atrodas jau kopš nakts no ceturtdienas uz piektdienu, kad arī noticis negadījums. Par baiso notikumu liecina vien grāvmalē atrasts automašīnas lukturis. Dzīves ironija – policija ķēvei ap kaklu apliek atstarojošo lenti un meklē zirga īpašnieku, nevis ziņo PVD un meklē iespējas, kā sniegt zirgam palīdzību,” vēsta ieraksts sociālajā tīklā Facebook.

”Nākamajā rītā onkulītis atrod savu ķēvīti guļošu 8 km no mājām. Viņam nav ne finansiālu iespēju izsaukt vetārstu, ne iespējas zirgu nogādāt klīnikā, bet ir apņemšanās, ka Mairai jādzīvo, kaut vai viņš pats sēdēšot viņai blakus un izstaigās lūzumu. Piektdienas pēcpusdienā mājās atgriežas Oksana, kas ierauga guļošo ķēvi, aizbraucot mājās, viņa sameklē vetārstu Āriju Freimani, kura atbrauc uz notikuma vietu, bet pretsāpju zāles un palīdzību zirgam nesniedz – zirgs esot jāved uz kautuvi un viss, bet onkulītis nav ar to mierā: ķēvei jādzīvo! Viņa ir stipra. Versijas par vetārsta atteikšanos palīdzēt ir dažādas, bet jebkurā situācijā ir amorāli nesniegt palīdzību, kaut vai nodotā zvēresta dēļ vien,” stāsta traumētā zirga glābēji.

”Sestdien ap 14.00 mums zvana un lūdz pieslēgties, jo ir zināms, ka ir pulciņš ar izglābtiem zirgiem. Sākotnēji esam gana skeptiskas, 330 km uz vienu galu, pakaļ zirgam ar lauztu kāju, sazvanu vetārstu, iespējas ir niecīgas, turklāt kā gan guļošu ķēvi pārvedīsi, kur liksi, turklāt zirgu bez izcelsmes, derīgiem dokumentiem, bez analīzēm ievietot klīnikā ir praktiski neiespējami, jo tiek apdraudēti pārējie zirgi, kas ārstējas. Apdomājam dzirdēto un gandrīz jau atsakām, bet izrādās, ka Maira ir stiprs zirgs – pieceļas kājās un mēģina klunkurēt uz priekšu. Kamēr izdodas atrast treileri, lai ķēvīti varētu pārvest, kamēr izdodas atrast šoferi ar atbilstošām tiesībām, savākt daļu līdzekļus, lai segtu degvielas izmaksas un aldziņu šoferim, pulkstenis jau ir 19.15,” vēsta ieraksts Facebook.

Dzīvnieka glābēji saka milzīgu paldies stallim Drostalas, kurš palīdzēja traumēto zirgu nogādāt pie vetārsta.

”Pa ceļam aizbraucam pie vetārsta pakaļ pretsāpju zālēm un dodamies ceļā, ķēves glābšanas operācijā. Ap 23 esam galā, par notiekošo ir uzzinājuši ”zirdzinieki”, un ap ķēvīti jau pulcējas vairāk nekā desmit cilvēku, kam sirds krūtīs, stundu pirms mūsu ierašanās ir parādījies vetārsts un beidzot pēc aptuveni 42 h gaidīšanas iedevis ķēvei 20 ml ar Novasulu – pretsāpju zālēm. Meitene ir pārgurusi, celties negrib. Atkārtoti iedodam līdzi paņemtās zāles un ar kopīgiem spēkiem ceļamies, 20 metri līdz treilerim bija garākie. Braucam kā uz pelītēm, lēni un līgani, jo ķēve atsakās gulties, kaut gan treileris bija speciāli piemērots šādai opcijai. Maira, visu ceļu nostāvējusi kājās, ir pārgurusi, knapi tiekam līdz mūsu kūtiņai un krītam guļus.”

”Uzsākam smagu cīņu, pirmās 5 dienas ir liktenīgas, lai ķēvīte dzīvotu, tā kā Mairai vairāk jāatrodas guļus nekā stāvus, pārvācos uz dzīvi kūtī. Sākotnēji bija cerēts, ka meitenei nagā nav tikusi infekcija, bet diemžēl infekcija tur bija. Pēc 4 dienām gultas režīma un homeopātijas vienas nakts laikā kāja uzpampa, atkārtoti saucam vetārstus gan tradicionālo vērtību piekritējus, gan homeopātu. Kā nekā divas galvas gudrākas. Uzsākam antibiotiku kursu, bet rezultāta nav, vetārsta vizīte nu ir mūsu ikdienas sastāvdaļa. Šprices ar vitamīniem, antibiotikām, pretsāpju zālēm, gremošanas fermentiem un tautas medicīnas līdzekļiem, homeopātiju. Izdodas noskaidrot, kas tieši par infekciju atrodas nagā, un pasūtām antibiotikas, šobrīd katru dienu vēnā ir jālaiž 4 litri metronidazola.”

Dzīvnieka glābēji norāda, ka smagi ievainotā ķēve turas labi, ceļas kājās, stāv rātni un atļauj aplikt kompreses.

”Viņa grib dzīvot, šobrīd aktīva ir rotaļa: Maira apguļas, galva klēpī un ar lielajām lūpām kutina un laiza rokas. Viņa lūdz iespēju dzīvot, iespēju skriet. Ja no kājas izdosies izvilkt infekciju, ir sarunāta operācija, ja nē, tad diemžēl iznākums būs letāls. Cīņa par dzīvību. Šobrīd sēžu ar datoru klēpī un skatos, kā Maira grauž sienu, ik pa mirklim paskatoties, vai šeit vēl esmu. Par Mairu cīnās gan vetārsti, gan es; tur īkšķus vairāki desmiti cilvēku.”

Zirga saimnieks ir 80 gadus vecs vīrietis, kas ķēvīti 2014. gadā rudenī atpircis no čigāniem. Maira pēdējo pusgadu dzīvojusi brīva no darbiem, ēdusi zāli pati, nākusi mājās, kā vēlas, un bijusi luteklīte, līdz šai nelaimei, kad ķēvi atrod guļošu laukā, Maira nekur pati nav devusies, ir aizdomas par zagšanas mēģinājumu. Interesants vēl ir fakts, ka ķēvīte ir ruda, bet pasē rakstīts dūkana, kā arī nav veiktas nekādas analīzes un vakcīnas.

Lai Maira spētu staigāt, ir nepieciešami līdzekļi ķēvītes ārstēšanai, paši saviem spēkiem mēs to nespēsim, sadosimies rokās, lai Mairai būtu iespēja dzīvot. Viņa ir fantastiski gudra un uzticīga ķēvīte, kas, iespējams, zem sirds nēsā mazuli.

Rekvizīti ziedojumiem!

Dzīvnieku aizsardzības biedrība Ķepu-Ķepā
Reģistrācijas numurs: 40008176673
Ziedojuma konts: LV37HABA0551030617983
BIC/swift kods: HABALV22
Mairas ārstēšanai.

TOP komentāri

  • Ineta
    +6 +6 0

    Ineta

    Milzumu Liels Paldies par šo ziņu, zirdziņu no Rugājiem.Dieva svētība lai iet līdzās, un naudiņu pārsūtīju,.Tā kā,Mairiņ,saņemies un veseļojies  !!!!!
  • ruksis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl