Autobusā Viļaka-Balvi-Gulbene-Rīga un vilcienā Jelgava-Rīga un Rīga-Jelgava šonedēļ braukuši Covid-19 inficētie

2 komentāri
Autobusā Viļaka-Balvi-Gulbene-Rīga un vilcienā Jelgava-Rīga un Rīga-Jelgava šonedēļ braukuši Covid-19 inficētie
Foto: F64

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi epidemioloģiskajā izmeklēšanā noskaidrojuši, ka ar autobusu Viļaka-Balvi-Gulbene-Rīga, plkst.16.50 no Balviem līdz Rīgas autoostai 27.janvārī braucis pasažieris ar apstiprinātu Covid-19 infekciju un arī vilcienā Jelgava-Rīga un Rīga-Jelgava braucis Covid-19 inficēts pasažieris, informē SPKC.

Pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 27. janvārī, braucis ar autobusu Viļaka-Balvi -Gulbene -Rīga, (AS “Nordeka”, reiss Nr. 7911),  plkst. 16.50 no Balviem līdz Rīgas autoostai.

Tikmēr pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija 25. un 26.janvārī braucis ar vilcienu Jelgava-Rīga plkst. 5.16 no Jelgavas un maršrutā Rīga-Jelgava plkst. 14:33 no Rīgas.

SPKC atgādina, ka visiem pasažieriem, kuri brauca minētajos datumos šajos maršrutos un sēdēja vilciena trešajā vagonā un autobusā minētajā maršrutā, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Ja tiek novēroti elpceļu infekcijas slimības simptomi ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

Tāpat centrā atgādinām, ka ātrāk uzzināt par būšanu kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne “Apturi Covid”. Izmantojot lietotni, var savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Līdz 7. februārim ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz Covid-19. Ja parādījušies slimības simptomi – akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums un citi, Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma.

2 komentāri