Autobusā Rīga-Dubulti-Talsi 19. februārī braucis ar Covid-19 inficēts pasažieris

2 komentāri
Autobusā Rīga-Dubulti-Talsi 19. februārī braucis ar Covid-19 inficēts pasažieris
IEVA ČĪKA, LETA

Autobusā Rīga-Dubulti-Talsi 19. februārī braucis ar Covid-19 inficēts pasažieris, informē Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC), aicinot pārējos autobusa pasažierus novērot savu veselību.

SPKC epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu,  noskaidrojuši, ka pasažieris ar apstiprinātu Covid-19 infekciju 19. februārī braucis ar autobusu Rīga-Dubulti-Talsi (AS “Talsu autotransports” reisa nr. 7951), plkst. 8.30 no Rīgas autoostas līdz Talsu autoostai.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajā datumā šajā maršrutā, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Novērojot Covid-19 infekcijai raksturīgus simptomus, ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

SPKC atgādina, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka esi bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne “Apturi Covid”. Izmantojot lietotni, var laikus izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

SPKC arī atgādina, ka līdz 6. aprīlim ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz Covid-19. Ja parādījušies slimības simptomi – akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums un citas, Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma.