Autobusā no Valmieras uz Rīgu braucis Covid-19 inficēts pasažieris

6 komentāri
Autobusā no Valmieras uz Rīgu braucis Covid-19 inficēts pasažieris
PAULA ČURSKTE/LETA

Autobusā no Valmieras uz Rīgu braucis Covid-19 inficēts pasažieris, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publiskotā informācija.

SPKC epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris ar apstiprinātu Covid-19 infekciju 19. februārī braucis ar autobusu Valmiera-Rīga (SIA “VTU Valmiera” reisa nr. 7599) plkst. 12.05 no Valmieras līdz Rīgai.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajā datumā šajā maršrutā, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Ja tiek novēroti Covid-19 infekcijai raksturīgi simptomi, ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

SPKC atgādina, ka ātrāk uzzināt par būšanu kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne “Apturi Covid”. Izmantojot lietotni, var laikus izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Tāpat SPKC atgādina, ka līdz 6. aprīlim ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz Covid-19. Ja parādījušies slimības simptomi – akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums un citas -, Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma.