Autobusā no Alsviķiem līdz Rīgai braucis Covid-19 inficētais

Pievienot komentāru
Autobusā no Alsviķiem līdz Rīgai braucis Covid-19 inficētais
REUTERS / SCANPIX

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 19. aprīlī braucis no Alsviķiem līdz Rīgai, Skaties.lv informēja SPKC.

SPKC epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, ir noskaidrojuši, ka pasažieris ar apstiprinātu Covid-19 infekciju 19. aprīlī braucis ar autobusu Alūksne-Ape-Smiltene-Rauna-Rīga (AS “CATA” nr. 7736) plkst. 10.07 no Alsviķiem līdz Rīgai.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajā datumā šajā maršrutā, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Novērojot Covid-19 infekcijai raksturīgus simptomus, ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

SPKC atgādina, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt par būšanu kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne “Apturi Covid”. Izmantojot lietotni, var laikus izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Patlaban ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz Covid-19. Ja parādījušies slimības simptomi – akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums un citas, Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma.