Autobusā Liepāja-Saldus-Rīga braucis Covid-19 inficēts pasažieris

1 komentārs
Autobusā Liepāja-Saldus-Rīga braucis Covid-19 inficēts pasažieris
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi epidemioloģiskajā izmeklēšanā noskaidrojuši, ka pasažieris ar apstiprinātu Covid-19 infekciju 22. aprīlī braucis ar autobusu Liepāja-Saldus-Rīga, informēja SPKC.

Covid-19 inficētais attiecīgajā maršrutā devās ar AS “Liepājas autobusu parks” reisu nr. 7937 22. aprīlī plkst.11.05, no Skrundas uz Rīgu.

Visiem pasažieriem, kuri brauca 22. aprīlī attiecīgajā maršrutā, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Novērojot Covid-19 infekcijai raksturīgus simptomus, ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

SPKC atgādina, ka ātrāk uzzināt par būšanu kontaktā ar Covid-19 slimnieku, var palīdzēt lietotne “Apturi Covid”. Izmantojot lietotni, var laikus izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Patlaban ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz Covid-19. Ja parādījušies slimības simptomi – akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums un citas -, Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma.