Autobraucēju ievērībai: gaidāms stiprs sniegs un sasalstošs lietus

Pievienot komentāru
Autobraucēju ievērībai: gaidāms stiprs sniegs un sasalstošs lietus
Ilustratīvs foto: LETA

26. janvāra vakarā un naktī uz sestdienu, 27. janvāri, Latvijas austrumu rajonos gaidāms ilgstošs sniegs, kā arī sasalstošs lietus, informē meteorologi.

Prognoze liecina, ka strauji pieaugs sniega segas biezums, veidosies apledojums, snigšanas laikā redzamība būs ierobežota. Gaisa temperatūra svārstīsies ap 0 grādiem.

Īpaši apgrūtināta braukšana gaidāma pa ceļiem, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu – reģionālās un vietējās nozīmes ceļi ar grants segumu. Iestājoties siltākam laikam, arī lietus un slapjā sniega ietekmē, uz tiem veidojas atkala un ceļi kļūst ļoti slideni. Grants ceļu kaisīšanai ar pretslīdes materiāliem vai rievu ievilkšanai šādos laikapstākļos ir īslaicīgs efekts, jo lietus un mitrums smiltis no ceļa noskalo, rievojums izkūst un tie ātri vien atkal kļūst slideni.

VAS “Latvijas Valsts ceļi” aicina autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem un uzmanīgiem šādos nelabvēlīgos laikapstākļos, izvēlēties piemērotu braukšanas ātrumu, ievērot lielāku distanci un plānot papildu laiku ceļā.

Autoceļu tīrīšana un kaisīšana notiek prioritārā secībā, sākot ar valsts galvenās nozīmes autoceļiem un autoceļiem ar lielāku satiksmes intensitāti, vēlāk pievēršoties reģionālās un vietējās nozīmes ceļiem, atbilstoši autoceļu uzturēšanas prasībām un specifikai.