Auto nodokļa jaunās likmes: būtiskākais lēciens – Audi Q5, BMW X5, BMW X6, Land Cruiser

3 komentāri
Auto nodokļa jaunās likmes: būtiskākais lēciens – Audi Q5, BMW X5, BMW X6, Land Cruiser
LETA

Pēc paustajām pretenzijām Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) nolēmusi atteikties no iepriekš plānotā auto ekspluatācijas nodokļa likmju pieauguma un pārskatīt ieceres.

Salīdzinot ar plānoto, likmes būs mazākas videi draudzīgiem auto, bet palielināsies ekskluzīvajām mašīnām.

Pārskatīt nodokļa likmes pieprasīja premjers Māris Kučinskis (ZZS), kurš piektdien no rīta parakstīja attiecīgu rezolūciju Satiksmes ministrijai. Pret nesamērīgu slogu veco automašīnu īpašniekiem iebilda arī sociālie partneri.

Jaunajos nodokļa aprēķinos atkarībā no CO2 izmešiem zemākā likme samazināta līdz nullei, bet lielākā paaugstināta līdz 756 eiro.

”Ir pilnīgi katrā klasē šādi transportlīdzekļi, kur samazinās. Un ir ļoti maz gadījumi, kad šī likme palielināsies pavisam nebūtiski. Būtiskāks lēciens, lūk, ir šīm ekskluzīvajām mašīnām, kur es varētu minēt Audi Q5, Land Cruiser, BMW X5, BMW X6. Viņiem eiro izteiksmē varētu būt 100, varbūt 150 eiro kāpums,” skaidroja CSDD valdes loceklis Jānis Golubevs.

Jaunās likmes pirmo reizi reģistrētiem auto stāsies spēkā jau nākamgad, bet pārējiem – 2019.gadā. Savukārt automašīnām, kas vecākas par septiņiem gadiem, saglabājas jau agrāk apstiprinātā kārtība.

Ekspluatācijas nodokli aprēķinās, vai nu summējot tehniskos mašīnas datus vai pēc pilnas auto masas, un ar nākamo gadu tas pieaugs par 7,4%.

Video

TOP komentāri

 • Val4a
  +2 +2 0

  Val4a

  Protams ka sakritīs kabatās!!! Ne jau te kāds domā par ceļu kvalitāti. Laupītāju bandas tikai zeļ un plaukst,bet atbildīgs nav neviens.
 • Re
  +1 +1 0

  Re

  Eu, zhiidu geji, kas Land Cruiser ir ekskluzivs?!? Elektriskie logi? Spogulji? KAS? Gimene perk ietilpigu, droshu un izturigu auto... kas taja traktora ir ekskluzivs? Pedini noladetie
 • Dzika
  +1 +1 0

  Dzika

  Ok! Palielinasies nodokli, bet vai celu stavoklis uzlabosies vai atkal "sakritis" kadiem kabatas?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl